GNU/Linux dağıtımı nasıl hazırlanır?

User not found

Decipat
Makaleler
1
Eski bilgisayarımda kullanmak üzere sanal makine üzerinde Debian'ı düzenleyip oldukça hafif ve hızlı bir hale getirdim. Bunu eski bilgisayarıma yüklemek üzere ISO haline getirmek istiyorum. Mümkünse 32 Bit yapmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Eski bilgisayarımda kullanmak üzere sanal makine üzerinde Debian'ı düzenleyip oldukça hafif ve hızlı bir hale getirdim. Bunu eski bilgisayarıma yüklemek üzere ISO haline getirmek istiyorum. Mümkünse 32 Bit yapmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?
64-bit tabanıyla başladıysan 64-bit olmak zorunda, değiştremezsin.

İyi de bu sistemin yedeğini almak için değil mi? Kişisel bilgisayarımda sanal makinede oluşturduğum sistemi eski bilgisayarımda çalıştırırken sorun çıkarmaz mı?

Eğer sorunuz sistemin ISO kalıbını çıkarıp istediğiniz zaman ve istediğiniz makineye herhangi bir dağıtım kurar gibi kurmaksa işte bu onu yapıyor.
32 Bit tabanıyla başladım.
Bu arada Debian 8 kullandım, üstünü çalıştırmıyor.

Debian 8 üstünü çalıştırmayan nedir?.

Eski bilgisayarım.

Bir yanlışınız olmalı, Debian sürümleri yeni-eski takmaz hepsinde çalışır. Sadece işlemci mimarisini (32bit, 64bit) doğru indirmen gerekiyor.
Ayrıca sana verdiğim ISO yapma bağlantısı sayesinde sistemi sanalda yapmanız gerekmez, Debian'ı doğrudan makineye kurun, bütün ayarları yapın ve ISO kalıbını çıkarın.

Bir yanlışınız olmalı, Debian sürümleri yeni-eski takmaz hepsinde çalışır. Sadece işlemci mimarisini (32bit, 64bit) doğru indirmen gerekiyor.
Ayrıca sana verdiğim ISO yapma bağlantısı sayesinde sistemi sanalda yapmanız gerekmez, Debian'ı doğrudan makineye kurun, bütün ayarları yapın ve ISO kalıbını çıkarın.

Teşekkürler, bir sorum olacaktı. Sisteme antiX kurmuştum fakat ekran böyle toz dökülmüş gibi olmaya başladı. Sistemde Nvidia ekran kartı var. Sizce son sürüm Debian'mı kullanmalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı