GNU/Linux masaüstü görünümleriniz

cengover_ekin

Hectopat
Katılım
6 Temmuz 2020
Mesajlar
1.946
En iyi cevaplar
11
Beğeniler
3.159
Bu görselde sol tarafta bulunan panelin adı ne olarak geçiyor? KDE için bulabilir miyim?
Muhtemelen Latte Dock. KDE için de mevcut. Kullanışlı bir dock, tavsiye ederim. Altta ve üstte kullanıyorum ben. Üstteki sabit ama, hareketli değil.
 
S

Silinen üye 185173

Ziyaretçi
Bence yandaki panel "Dash to Dock", eğer öyleyse bu bir GNOME shell eklentisi. KDE için benzerlerini bulabilirsin. Hatta KDE'de daha güzelleri var.
O tasarımı Latte Dock ile yapıyorlar fakat o resimde en altta noktalardan oluşan bir tuş var ona basınca tüm uygulamalar geliyor önüne onu nasıl yapabiliirm? Onu bulamadım.
Bir şey sorabilir miyim simple menu iconunu nasıl değiştirebilirim?
Simple Menu'ye sağ tıkla > Configure Simple Menu > Gelen panel de General kısmında icon seçeneği var ona tıklayıp istediğin icon'u seç.
 

Kerem00

Gigapat
Katkıda Bulunan
Katılım
11 Mayıs 2018
Mesajlar
5.904
En iyi cevaplar
85
Beğeniler
9.278
Yer
/home
O tasarımı Latte Dock ile yapıyorlar fakat o resimde en altta noktalardan oluşan bir tuş var ona basınca tüm uygulamalar geliyor önüne onu nasıl yapabilirim? Onu bulamadım.
GNOME masaüstü ortamının olayı o, uygulamalar öyle bir arayüzde sıralanıyor. Eklentinin özelliği değil yani. KDE'de benzerine rastlamadım.
 

deleted

Megapat
Katılım
28 Kasım 2014
Mesajlar
2.341
En iyi cevaplar
32
Beğeniler
2.274
Bu görselde sol tarafta bulunan panelin adı ne olarak geçiyor? KDE için bulabilir miyim?
Masaüstü GNOME olduğu için, eklentiyi KDE üzerinde kullanamazsın fakat benzetmek çok kolay. Latte Dock’un herhangi bir yönden sonuna “Application Dashboard” eklersen uygulama menüsü açılacaktır. Ya da Simple Menu’ye sağ tıklayıp seçebilirsin.
 
Yukarı