GNU/Linux masaüstü görünümleriniz

Ben Arch kurunca i3wm'e geçmeyi düşünüyorum. IceWM ve Openbox beni tatmin etmedi. Başka hangileri iyi ve farkları ne?

4k paket kurmuşluğum var Debian'a. Sorun yok, götürür.
IceWM kullanmadım, ama i3'e çok basit diyorlar. Ben AwesomeWM kullandım baya. O daha basit geliyordu.

Sonunda forumda DWM kullanan biri 😄
Ben de kullanıyorum. :D Yakın zamanda kullanmaya başladım ama günü kurtaracak kadar uğraştım sadece, pek vaktim olmuyor. Hallettikten sonra bu konuya ya da açıkacak olan yeni konuya -ki her hafta açılıyor genelde- atarım ben de. :)
Olur hocam, şu kanalları takip edin bu kanalların DWM videoları iyi:
Eklemeyi unuttum, sudo systemctl disable gdm && reboot bu kod ile tty1'e çıkarsın, tavsiyem startx ile kullanman.
Sağlıklı bir yöntem mi bilmiyorum fakat ben önce aur'dan kurup sonra dwm'in kendi sitesinden kurdum herhangi birini kaldırmadan. Şu anda hem her compile ettiğimde sonucu alabiliyorum hem de lightdm'de çıkıyor karşıma, startx ile uğraşmama gerek kalmıyor. İllahaki daha mantıklı bir şekilde lightdm'e ekleme yöntemi vardır aslında ama hiç uğraşmama gerek kalmadı onunla.

Sağlıklı bir yöntem mi bilmiyorum fakat ben önce aur'dan kurup sonra dwm'in kendi sitesinden kurdum herhangi birini kaldırmadan. Şu anda hem her compile ettiğimde sonucu alabiliyorum hem de lightdm'de çıkıyor karşıma, startx ile uğraşmama gerek kalmıyor. İllahaki daha mantıklı bir şekilde lightdm'e ekleme yöntemi vardır aslında ama hiç uğraşmama gerek kalmadı onunla.
Tavsiyem packet olarak değil direk siteden indirmen, patch'lemeyi daha kolay yaparsın(Bir kaç gün önce bana DWM'de yardım edene bunu demem acayip ironik farkındayım.)
Display Manager sessionları hızı düşürüyor(çok az, uzun vadede hissedilmez.) bence, startx daha rahat oluyor.
LightDm BLOATT!!!!(!)

Ciddi anlamda bir retro severim. XP temasını kurup tekrar atacağım. Çok hoşuma gidiyor böyle temalar.

Screenshot_2021-03-19_18-02-39.png

XP temasının sadece WM, ve Uygulama teması varmış. Kurmaya değmez. :/

Tavsiyem packet olarak değil direk siteden indirmen, patch'lemeyi daha kolay yaparsın(Bir kaç gün önce bana DWM'de yardım edene bunu demem acayip ironik farkındayım.)
Display Manager sessionları hızı düşürüyor(çok az, uzun vadede hissedilmez.) bence, startx daha rahat oluyor.
LightDm BLOATT!!!!(!)
Dediğim gibi patchlemek kısmında en ufak bir farklılık yok, tek farkı lightdm'de olması. Kullandığım DWM sürümü veya diğer her şeyini sitesinden indirdiğim DWM sürümü sağlıyor. Onun haricinde DM'lerin hızı düşürdüğü hakkında pek bir bilgim yoktu fakat yine de sağladığı rahatlık için kabul edilebilir diye düşünüyorum. Sonuçta kullandığım tek bir WM yok. Sistemde kurulu 6 tane WM ve 1 tane DE -ailem kullansın diye- var ve şu anda bile hangisini uzun süre kullanacağımı bilmiyorum. Her seferinde her biri için ayrı bir ayar yapmak saçma olur startx komutu için.

Yalnız konu tam sabitlenmelik oldu. Herkes aynı anda konu başlığını raporlasın belki sabitlenir :D
Bence bir tık daha katı bir konu açılmalı bu başlık için. Bunu benim söylemem biraz ironik -daha bir önceki mesajda konuyla alakasız konuşuyordum çünkü- ama sadece masaüstü paylaşıp herhangi bir yorum yapılmaması daha iyi olabilir, bir sergi tarzında.

Bence bir tık daha katı bir konu açılmalı bu başlık için. Bunu benim söylemem biraz ironik -daha bir önceki mesajda konuyla alakasız konuşuyordum çünkü- ama sadece masaüstü paylaşıp herhangi bir yorum yapılmaması daha iyi olabilir, bir sergi tarzında.

Hocam başlıkta da anlatıldığı gibi yorumluyoruz ve değerlendiriyoruz; yani birisi bir masaüstü paylaştığında birisinin ilgisini çekebilir, onun hakkındaki sorularını sorabilir veya tema önerisi isteyebilir. Konunun amacının da bu olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı