GNU/Linux masaüstü görünümleriniz

2021-04-27-202238_1919x1079_scrot.png

Bunu eleştirseniz çok iyi olur. Cidden eleştri lazım, bir şey eksik ama ne bulamıyorum.

Eki Görüntüle 995149
Bunu eleştirseniz çok iyi olur. Cidden eleştri lazım, bir şey eksik ama ne bulamıyorum.
O sağ üstteki penceredeki kırmızı renk ekran alıntısı aldığınız için mi öyle görünüyor bilmiyorum ama değilse onu kaldırabilirsiniz. Daha sonra yazı renklerinde sarıyı daha şeffaf, yeşili daha kararlı yapabilirsiniz. Arka planda daha detaylı renkli bir arka plan seçebilirsiniz, üst tarafları zaten konsola pek uymuyor gibi hissettirdi bana. En son konsoldaki ve üst taraftaki yazıların yazı tipini daha düz bir şey yaparsanız ve beyaz yazıları daha şeffaf yaparsanız daha güzel olabilir. Elinize sağlık. :)

O sağ üstteki penceredeki kırmızı renk ekran alıntısı aldığınız için mi öyle görünüyor bilmiyorum ama değilse onu kaldırabilirsiniz. Daha sonra yazı renklerinde sarıyı daha şeffaf, yeşili daha kararlı yapabilirsiniz. Arka planda daha detaylı renkli bir arka plan seçebilirsiniz, üst tarafları zaten konsola pek uymuyor gibi hissettirdi bana. En son konsoldaki ve üst taraftaki yazıların yazı tipini daha düz bir şey yaparsanız ve beyaz yazıları daha şeffaf yaparsanız daha güzel olabilir. Elinize sağlık. :)
Eleştriniz için çok teşekkür ederim. Onları ayarlamaya çalışacağım.
Ben de hiç pencere yöneticisi kullanmadım ama buradaki sorun daha çok arka plandan kaynaklı gibi. Renk tonları yazıların renk tonları ile çok benzer duruyor.
Evet aslında bakınca öyle oluyor, çok sağ olun.

Eki Görüntüle 995149

Barı transparan yaparsanız çok daha güzel gözükür diye düşünüyorum, ayrıca status kısmında PowerLine kullanırsanız çok daha güzel olur. Ayrıca sizi bilmiyorum fakat bana rakam olmayan workspace isimlemeleri saçma geliyor, oda değişirse daha güzel olur bence.

Eki Görüntüle 995149
Yazıların okunaksızlığı -ki kendiniz okuyabildiğinizi söyluyorsunuz, bu yüzden bu sorun değil- Aktif uygulamanın çerçevesinin renginin kırmızı olması ve bardaki açıklama bölümünün -görselde st yazan kısım- renginin uyumsuz olması dışında bir sıkıntı yok bence. Bunların haricinde bardaki beyaz rengi terminaldeki beyaz renk ile aynı yaparsanız daha uygun olur diye düşünüyorum.

Sanal makineye kurmuştum önceden çok hoş distro hocam. Bilgisayara da kurmayı düşünüyorum.

O microsoft edge firefox mu 🤔
edge
//
Screenshot_20210428_150344.png

Windows'da olsun Big Sur da derken bu hale geldi :D

Geri
Yukarı