GNU/Linux masaüstü görünümleriniz

Ekran Görüntüsü - 2023-05-27 13-03-02.png

EndeavourOS - Cinnamon

1685194877101.png

CachyOS - GNOME
Uzun süredir linux tabanlı sistem kullanmıyordum neler gelmiş, neler geçmiş...
Şahsen kendisi zevkli bir kullanım sunuyor, fakat uygulamalarda vs. yumuşak hareketleri yok ayar yapmama rağmen, birkaç gün daha deneyelim bakalım.

Hocam boşta ne kadar RAM harcıyor?
Aslında EndeavourOS'u Gnome masaüstü ile kurdum. Bir süre sonra da Gnome üzerine Cinnamon masaüstünü kurmuştum. Hem Gnome, hem de Cinnamon'da masaüstü ile birlikte bazı eklentileri kullanıyorum. Mesela Cinnamon üzerinde Radyo uygulamacığı ve Hava durumu uygulamacığı açık. Gnome üzerinde de birkaç tane Gnome eklentisi kurulu. Bu sebeple her iki masaüstünde de ram kullanımı biraz fazla.
Buyur bu da ram değerleri...

Son düzenleme:
Aslında EndeavourOS'u Gnome masaüstü ile kurdum. Bir süre sonra da Gnome üzerine Cinnamon masaüstünü kurmuştum. Hem Gnome, hem de Cinnamon'da masaüstü ile birlikte bazı eklentileri kullanıyorum. Mesela Cinnamon üzerinde Radyo uygulamacığı ve Hava durumu uygulamacığı açık. Gnome üzerinde de birkaç tane Gnome eklentisi kurulu. Bu sebeple her iki masaüstünde de ram kullanımı biraz fazla.
Buyur bu da ram değerleri...
Eki Görüntüle 1796888Eki Görüntüle 1796889
Teşekkür ederim hocam. Ben de EndeavourOS kurmayı planlıyordum. Masaüstü ortamı olarak Cinnamon ve Xfce arasında kalmıştım. Sistemim eski olduğu için sanırım Xfce kuracağım.

Geri
Yukarı