God Of War abartılmış bir oyun

Kişiye bağlı ama çok aman aman grafik yok. Karakter zıplamıyor bile. :D
Oyunu oynarken zıplama ihtiyacı duymuyorsunuz zaten. Olmaması eksi sayılmaz. Doğru bir tercih olmuş. Cory Barlog karakterin ağırlığı bozulmasın diye böyle bir karar almış. Oynarken habire zıplamak Kratos’un havasına uymazdı zaten.

Abartılmış bir oyun demek ya da ''balon'' gibi çocuksu yorumlar yapmak doğru değil. Sonuçta en üst düzey yapımlardan bir tanesi ve öznel olarak beğenmeyen birçok oyuncu olsa da genel anlamda takdir gören bir oyun. Aynı dönemde çıktıkları, ayrıca birbirleriyle rekabet ettikleri için RDR2 ile karşılaştıran çok olmuş ancak farklı kulvarlarda yer alan oyunları karşı karşıya getirmeyi mantıklı bulmuyorum. ''Benim tarzım değil, beğenmedim'' demekle ''ben sevmedim, o yüzden güzel oyun değil'' demek çok farklı şeyler. Beğenmemişseniz zevkinize uymadığı, size göre oyun olmadığı içindir. Mesela ben de Red dead redemption'un daha iyi bir oyun olduğunu düşünüyorum ancak bu, benim için God of War'ın yılın oyunu ödülüne layık olmadığı anlamına gelmez. RDR2 hayranıyım diye neredeyse aynı kalitede olan başka bir yapımı kötüleyemem. Değerlendirme yaparken duygusal değil objektif davranmalısınız. O yüzden pek objektif ve doğru eleştiri yer alan yorum göremedim. (Oyunun eksiklerinden, zayıf yönlerinden bahsedenler hariç)

Tabi ki de bu yorumlar; God of War'ın 2018 yılın oyunu ödülünü aldığını ve bunu hak edecek kadar başarılı bir oyun olduğu ''gerçeğini'' değiştirmiyor. 😉
Bu kadar sayfa yorumları okuduysan insanların ortak ve haklı bir gerekçe göstererek oyunun kötü olduğunu veya iyi olduğunu savunduğunu fark etmişsindir. Bu yorumlar sadece kişisel değil. Birden fazla kişi aynı eksiklere değiniyorsa demek ki gerçekten oyun o kısımda eksiktir. İnsanlar sırf fanboyluk için veya kötülemek için bunları söylemiyor.
Senin ne dusundugunden daha onemli olan bir sey var. Butun dunya ne dusunuyor mesela...
Bu da yanlış bir düşünce. Herkesin iyi dediği şey gerçekten iyi olmayabilir. Sürü psikolojisi ile herkes iyi diyor ama neden iyi olduğunu anlayamıyor. Mesela insanlar Breaking Bad dizisini veya Esaretin Bedeli filmini öve öve bitiremez ama neden bu yapımların IMDB'de birinci sırada olduklarını anlayamazlar.

Bu da yanlış bir düşünce. Herkesin iyi dediği şey gerçekten iyi olmayabilir. Sürü psikolojisi ile herkes iyi diyor ama neden iyi olduğunu anlayamıyor. Mesela insanlar Breaking Bad dizisini veya Esaretin Bedeli filmini öve öve bitiremez ama neden bu yapımların IMDB'de birinci sırada olduklarını anlayamazlar.
Baldur's Gate 3'un eski ve saglam bir kitlesi var bunlar CS:GO oynayan coluk cocuk degiller ve oturmus bir oyun zevkleri, anlayislari var.

Selamlar. Dün gece God of War'ı sonunda bitirebildim. Gerçekten kötü bir deneyim oldu benim için çünkü oyunun bu kadar ortalama bir oyun olduğunu bilmiyordum. İnsanlar RDR2 ve Witcher 3'ün önüne nasıl koyabilmiş anlamadım. Yani saydığım iki oyundan tek iyi yaptığı şey savaş dinamikleri. Benim gibi düşünen var mı?

Not; Başlıkta God of War bence abartılmış bir oyun yazıyordu ama moderatör bence'yi kaldırmış. Sanırsam oyunu çok seviyor.

İncelemem;
Eki Görüntüle 1911297
RDR 2 ve Witcher 3 çok daha iyi bir yapım, GoW biraz abartılıyor, çoğunlukla bulmaca içermesi de can sıkıyor. Onun harici güzel ama oyun bitince artık oynanası yok resmen. Abartılıyor biraz.

Baldur's Gate 3'ün size kattığı kültür nedir de kendinizi ülkenizin insanından daha üstün görüyorsunuz?

Tum gun at surup 29 dk sinematik izleyip 3 dk çatışmaya girmekten iyidir

2018 God of War ömrümde oynadığım gördüğüm bana kalırsa en muhteşem oyun ama RDR 2'ye Rockstar çok yatırım yaptı ve açık dünya konusunda çıtayı bir seviye daha arttırdı tek talihsizliği God of War'ın devrim niteliğinde bir şekilde çıkmasıydı bu yüzden 2018 GOTY RDR2'ye verilebilirdi GoW'u daha iyi bulsamda ama ragnarok kesinlikle GOTY almalıydı bence Elden Ring souls tarzında çıtayı fena halde yükseltmişte olsa benzer ve alternatifleri bulunuyor ama ragnaroku bundan 10 20 30 hatta 40 sene bile sonra oynasan taş gibi oyun dersin ama RDR2 ve souls tarzı oyunların çok daha iyi alternatifleri kesinlikle ileride çıkacak ama God of War: Ragnarök'un bulunduğumuz dönemde bu kadar üst seviye combat ve animasyon kalitesi sunması farklı bir seviye.

Öncelikle God of War: Ragnarök ve 2018 oynadığım en iyi oyunlardı sonra da RDR 2 gelir. Ama God of War 2018'in yaptığı devrimi görmüyorum ben. Çok iyi aksiyon çok iyi hikaye ama devrim denilebilecek bir şey yok ortada. Elden Ring'in de GoW Ragnarok'un da benzer kalitede alternatifi yok denilebilir.

Selam. Dün gece God of War'ı sonunda bitirebildim. Gerçekten kötü bir deneyim oldu benim için çünkü oyunun bu kadar ortalama bir oyun olduğunu bilmiyordum. İnsanlar RDR2 ve Witcher 3'ün önüne nasıl koyabilmiş anlamadım. Yani saydığım iki oyundan tek iyi yaptığı şey savaş dinamikleri. Benim gibi düşünen var mı?

not; başlıkta God of War bence abartılmış bir oyun yazıyordu ama moderatör Bence'yi kaldırmış. Sanırsam oyunu çok seviyor.

İncelemem;
Eki Görüntüle 1911297

Hocam GoW çok sevsem de bu sizin seveceğiniz anlamına gelmez. Oyun çok iyi olduğundan çoğu insan seviyor fakat kimi sevmeyebilir. Bu gayet normal. Sevmeyen de bulmacada takıldığından demiş. Gayet katılıyorum. Çoğu oyun maalesef 5-10 saati uzatılmış oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı