Godzilla vs Kong filminden yeni bir teaser geldi

Sızdırılan sahne. :p
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gorildir o goril, maymun olsa durduramazsın.
@Lezize siz de Godzilla'nın eski filmlerini izlemediniz herhalde. Doğayı koruyan bir yaratık olarak karşımıza çıktı. Dünyaya zarar vermesine olanak vermiyorum. Aksine ne zaman dünyada sıkıntı olsa, ortaya çıkıp insanları ve doğayı koruyan bir yaratıktı. Bütün godzilla filmlerini izlediğim için fragmanda dediğin gibi olsa bile mantıksız bir konu işlenmiş olur.

Kong'u neden bu kadar küçümsüyorsunuz? En zeki titan olan kongu bu kadar hafife almanız biraz ironik, godzilla önüne gelene atomik nefes kullanırken kong mantıklı düşünüp yaptığı şeylerin açığını arıyor, mesela yeni fragmanda godzilla konga tam atomik nefesini atacakken kong godzillaya yumruk atıp nefesi engelliyor. Mantığımla ezerim seni gibi. Godzilla 3 IQ olduğu için fragmannın sonunda atomik nefesi konga atmak yerine baltaya atıyor :)

Son düzenleme:
@Deathstrooke Basit bir mantık yürütürsek, Godzilla öldüğünde dünya yok olur. Çünkü filmleri bize bunu anlatmaya çalıştı. Dünya ve doğa düzenini dengede tutan bir yaratık. Ayrıca birçok kez ölümsüzlüğüne şahit olduk. Yani 3 IQ olan yaratık insanlığın ve düzenin yok olmaması için savaşıyor. Bu yüzden asıl Godzilla'nın küçümsenmemesi gerek :)

King Kong ise serbest meslek bir hayvan. Kafasına eseni yapıyor. Duyguları ne yöndeyse onu yapar. Yani bağımsız bir maymuncuk :) Bu ikilinin kapıştırılmasına hala mantık bulamıyorum. Film çıkmadan da anlamamız zor olacak. Eğer Godzilla'yı öldürürlerse bunca seri bize yalan söylemiş olurlar ve senaryolarının tutarsızlığı yüzünden sevenlerini üzebilirler. Benim için saçmalamadıkları, güzel olmasını istediğim bir film :) İkisi arasında hangisini daha çok seviyorsun dersen, King Kong derim. İlk filmi şahaserdi.

@Deathstrooke basit bir mantık yürütürsek, godzilla öldüğünde dünya yok olur. Çünkü filmleri bize bunu anlatmaya çalıştı. Dünya ve doğa düzenini dengede tutan bir yaratık. Ayrıca birçok kez ölümsüzlüğüne şahit olduk. Yani 3 IQ olan yaratık insanlığın ve düzenin yok olmaması için savaşıyor. Bu yüzden asıl Godzilla'nın küçümsenmemesi gerek :)

King kong ise serbest meslek bir hayvan. Kafasına eseni yapıyor. Duyguları ne yöndeyse onu yapar. Yani bağımsız bir maymuncuk :) bu ikilinin kapıştırılmasına hala mantık bulamıyorum. Film çıkmadan da anlamamız zor olacak. Eğer Godzilla'yı öldürürlerse bunca seri bize yalan söylemiş olurlar ve senaryolarının tutarsızlığı yüzünden sevenlerini üzebilirler. Benim için saçmalamadıkları, güzel olmasını istediğim bir film :) ikisi arasında hangisini daha çok seviyorsun dersen, king kong derim. İlk filmi şahaserdi.

Ben ikisini de çok seviyorum fakat kong bana bir tık daha iyi geliyor, heleki o skull crawler'la kapışırken ağaçtan bir parça kopartıp sopa yapıp saldırması çok zeki bir titan olduğunun kanıtı. Ben ikisininde çoğu filmini izledim, Kong'un 2005'deki filmi şu anki evrenden bir film olmasa da çok severek izlemiştim o kadar uzun olmasına rağmen. Godzillayı da severim ama ne bileyim kong daha güzel geliyor. Tabii ki çıkıpta ben godzillacıyım diyene karışmam, sadece kongu çok küçümsediğinizden bahsettim yoksa godzillacıymış kongcuymuş çok da dert etmiyorum :) kongu zincirlere bağlamışlar nasıl yaptılar anlamadım fakat cidden buna nasıl mantıklı bir sebep bulacaklar merak ediyorum, çünkü bu filmde 100 metreye ulaşmış bir titanı bayıltıp taşıyıp kaçırmak güç ister. Ayrıca bunu 2017'deki filmde denemişlerdi kong 30 metre olmasına rağmen hepsini ezip geçmişti. Ya fragmandaki kız kongu bir şekilde işaret diliyle ikna etti ya da cidden komik bir şekilde kongu bayıltıp kaçırdılar. Ve bu güne kadar da godzillayı küçümseyen görmedim isminde god var nasıl küçümsenebilir ki :) ve 2017'deki filmde 30 metre olan maymuncuk bu filmde oldu bize 100 metre goril.

@Deathstrooke Trailer'daki Kong benim hoşuma gitmedi. 2005'teki Kong ile aynı olmasını isterdim. Kong'un sevilmesinin nedenlerinden biri net bir karaktere sahip olması. Sempatik geliyor. Godzilla görev adamı. Ağır abi takılıyor :) Doğru düzgün yüzünün şeklini anlayamadık. Son filmlerinde netleşmeye başladı. O yüzden Godzilla biraz soğuk kalıyor.

Ben de Kong'u daha çok severim. Bu filmi merakla beklerken, bir yandan da batıracaklar diye korkuyorum. Sonuçta iki tane önemli başrol kahramanı. Büyük ihtimal sonunda ikisi birbiri ile savaşmayı bırakacak. Belki başka yaratıklara karşı birleşirler.

Şu animasyonu çok güzel yapmışlar. Hatta animasyondaki bazı sahneleri fragmandaki sahnelere benzetenlerde var. Mesela 0:22 saniyesi Filmin afişine çok benziyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Benziyor değil baya aynısı. :D Film yapımcılarının bu animasyonu izlediğine yemin edebilirim.

Benziyor değil baya aynısı. :D Film yapımcılarının bu animasyonu izlediğine yemin edebilirim.
MonsterVerse videodan daha eski. 2014'de Godzilla ile başladı, 2017'de Kong: Kafatası Adası ile filmlerin birleştirileceği belli oldu.

Daha filmi izlemedim ama izlediyseniz beklentinizi karşıladı mı merak ettim. Spoiler vermeden yorum alabilir miyim? :)

Daha filmi izlemedim ama izlediyseniz beklentinizi karşıladı mı merak ettim. Spoiler vermeden yorum alabilir miyim? :)
Görsel olarak, evet karşıladı. Senaryoda boşluklar ve anlamsızlıklar var yine de seyir zevki genel olarak yüksek. Son dövüş bana çok kısa geldi.
Sızdırılan sahne. :p
Buna benzer bir sahne filmde yer alıyor. Sanırım bu sahneye selam çakmışlar.

Görsel olarak, evet karşıladı. Senaryoda boşluklar ve anlamsızlıklar var yine de seyir zevki genel olarak yüksek. Son dövüş bana çok kısa geldi.

Buna benzer bir sahne filmde yer alıyor. Sanırım bu sahneye selam çakmışlar.
IMDB puanı 7.0'lere kadar düşmüş. Biraz daha düşeceğini düşünüyorum. Gördüğüm yorumlara göre tatmin olmamışlar. Spoiler yememek için de kurcalamadım. Zaten fazla bir beklentim yok. Beklenti olmadığı zaman hoşnut kalma olasılığı daha yüksek oluyor. Her ne olursa olsun, izlemeye değerdir herhalde. Gidip ben de notumu vereyim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı