Göçmenleri hala iyi karşılayanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Haklılar. Daha iyi davranılmalı.

• Bilmiyorum. İki tarafta haklı geliyor.

• Kesinlikle katılmıyorum.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

SabriKeser

Hectopat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
Hani şöyle insanlar var ya "Biz de onların yerinde olabilirdik" diyen tipler. Birçoğunuzun görünce sinir olduğunuzu düşünüyorum.

Şaka gibi gelebilir ama gerçek bir olay anlatayım. Birkaç hafta önce rüyamda elimde bildiğimiz tüfek ile sahilde mültecileri vurmak için bekliyordum siz düşünün.

Aynı şekilde mültecilerin günümüzdeki durumuna normal gözüyle bakan insanları da sevmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende mültecileri sevmiyorum ama norveççe mülteci olarak geldim o yüzden biraz daha yumuşak olsak.
Gitme sebebiniz ile ilgili olarak yumuşayabiliriz tabii ki :D Misal okumak veya buranın hayat standartlarından bıkmış iseniz, en doğal hakkınız. Ha şu da var, Norveç gibi bir ülkeden gelen mültecileri kırmızı halı ile bekleriz şu ankilerin yanında :)
Mülteci ve göçmen aynı şey değildir. Göçmeni ister al ister alma ama mülteciyi kuvvet uygulamadan geri yollayamıyorsun.
Valla hocam ikisi de aynı geliyor gözüme. Farklı olabilir tabii ki ama işte ne yaparsın.

Bu insanları iyi karşılamak bizi hümanist ya da daha vicdanlı yapmaz. Irkçı bir insan değilim ama bu insanları reddetmek ırkçılık olarak gösteriliyorsa, evet öyleyim. Çünkü bu insanlar ileride eşit haklar ve özgürlükler isteyecekler. Tıpkı Osmanlı'da yaşandığı gibi. Oy toplamak için mülteci almak zaten hangi partinin veya siyasi fikrin herkes tam fikirdir diye düşünüyorum.

Ekmek parasını kazanıp kimseye zararı olmayan mülteciler istediği kadar kalsın ama burayı kendi ülkesi sananlar, arapça konuşanlar, keyfi için dünyayı yakacaklar, türkleri rahatsız edenler hemen sınırdışı edilsin. Tanıdığımız çok iyi suriyeliler var, kendi ekmek paralarını kazanıp mutlu mesut yaşıyorlar ve kimseyi rahatsız etmiyorlar ama bazıları var Türk kızlarını taciz edip gençleri bıçaklıyorlar. :(

Gitme sebebiniz ile ilgili olarak yumuşayabiliriz tabii ki :D misal okumak veya buranın hayat standartlarından bıkmış iseniz, en doğal hakkınız. Ha şu da var, Norveç gibi bir ülkeden gelen mültecileri kırmızı halı ile bekleriz şu ankilerin yanında :)

Vallahi hocam ikisi de aynı geliyor gözüme. Farklı olabilir tabii ki ama işte ne yaparsın.

Ama hocam onlarda savaştan kaçmak için gelmiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla hocam ikisi de aynı geliyor gözüme. Farklı olabilir tabii ki ama işte ne yaparsın.
Göçmenleri kötü insanlar oluşturmaz, seçerek alırsın bu yüzden kendi vatandaşından çok daha faydalıdır ama mülteciler öyle değil, eğitimsiz olduğu için zararlılar.

Geri
Yukarı