Göçmenleri hala iyi karşılayanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Haklılar. Daha iyi davranılmalı.

• Bilmiyorum. İki tarafta haklı geliyor.

• Kesinlikle katılmıyorum.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
"Mülteci" misafir demektir. Bu adamlar misafir değil ülkeyi almaya gelmişler hepsinden nefret ediyorum. Yarısından fazlası tecavüzcü ve dinin "D"sini bilmeyen insanlar. Bunlara saygı gösteremeyin. Adamlar savaştan kaçmış dinen bakalım. Senin dinin sana demiş "Savaştan kaçanlar günahkardır, dinden çıkar" diye. Ee bu adamlar savaştan kaçmadı mı?

Geçen bir mülteci gördüm. Bayırbucak Türkmeniymiş. Mülteciler arasında ayrım yapar mısınız ?

Avrupa'nın Suriyelileri de Türkler oluyor yani orda Türklere yapılan aşağılama burda Suriyelilere yapılıyor.
Hayır. Arada fark var. Avrupa ülkeleri insan gücü ihtiyacını karşılamak için bir çok ülkeden işçi kabul etti ve Türkiye o zamanlar ekonomik olarak sıkıntıda olduğundan ötürü çok fazla insan Avrupa'ya göç etti. Ayrıca Almanya'ya çalışmaya giden insanların çoğunun ailesi ilk başlarda Türkiye'de kaldı. Almanya izin verdikten sonra ailelerini yanlarına aldılar. Yani zorlama bir durum yok. Suriyeliler zorla halkın arasına sokuldu. Sülalece cümbür cemaat geldiler. Her yeri tarumar ediyorlar.

Bakın ihtiyacı olan cidden zor durumda olan göçmenlere karşı değilim. Ama gelip ülkem de ona buna tecavüz eden, Atama laf atan birisi olursa işte onlara karşıyım. Kontrolsüz göçmen krizi yaşıyoruz. 10 milyon göçmenden toplasan 1-2 milyonu anca zor durumdadır.

Yeni konular

Geri
Yukarı