Görseldeki yavrular alman çobanı mı?

Forum Clerk

Decipat
Makaleler
1
Arkadaşlar bu köpekler yavruyken kulakları nasıl oluyor? Bunlar 2.5 aylık ve federasyon kayıtlı ama her ikisinin kulağı farklı neden?

IMG-20230727-WA0005.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Genine göre sonradan da dikleşir. Ben yavru durumundayken kulak durumunu yazdım.

Kulakları yavruyken kırıldıysa dikleşmesi zaman alır. Yardımcı olmak için ellememek ve diğer yavrulardan ayırmak gerekir.

Eğer bu yapılmazsa aparat kullanılması gerekir ve bu da köpeği rahatsız eder.

Köpeği severken kulaklarına dokunmak ve yavruların pati ata ata oyun oynaması kulaklarını kırar. Sonradan düzelir.

Bunlar 2.5 aylıkmış kulağının dik olması normal mi?
@Nizel G hocam yavru alırken ben kulağa bakıyordum normalde bakmayayım mı yani?
Kulaktan en fazla hiperaktivitesini anlarsın. Kulağı dik kalanlar genellikle diğerlerini ezip gürleyenler oluyor. Yine de kesin bir şey değil.

Bunlar 2.5 aylıkmış kulağının dik olması normal mi?
@Nizel G hocam yavru alırken ben kulağa bakıyordum normalde bakmayayım mı yani?

Tabii normal hocam, dik olmayan kulaklar zaten oyun vs esnasında kırıldığı için dik değil, aerosimit dediği gibi dik olan yavrular arasında en alfa olandır büyük ihtimalle.

Bakın bunu bilmiyordum yeni bir şey öğrendim. Diğerlerini ezmesi iyi bir şey sanırım?
Sizin bir köpekten ne beklediğinize göre değişir iyi bir şey olup olmaması. Nasıl eğittiğinize göre de gelecekte kişiliği değişebilir.

Benimki aralarında en hırçınıydı, 9 ayda sakinleştirdim. 5 yaşında şimdi, bir kere gereksiz havlamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı