Göz açıkken her yerin siyah olması

AssassinSlayer

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Gemi Makine işletme mühendisliği öğrencisi
Az önce yatağımda yatıp tavanı izliyordum lambamın olduğu yere bakıyordum (odamdaki ışık kapalı) 3-5 saniye gözlerimi açık tuttum ardından her yer simsiyah olmaya başladı gözlerimi hemen açıp kapattım. Sonra merak edip acaba yeniden olacak mı Diye 2-3 kez tekrar ettim en sonunda ne olacağını merak edip hiçbir şey yapmadım bir siyah perde indi ve 3-4 saniye sonra ise o siyah perde gitti siyah perde gittiğinde lambanın izini mi diyeyim yani yerini biliyordum, o çizgiler belli oluyordu. Uzun süre beyaz ampule baktıktan sonra farklı yere baktığınızda görürsünüz ya o hesap şimdi merak ettiğim bu olay neden oluyor Google da adamakıllı bir şey bulamadım herhangi bir göz kusuru mu diye bu konu hakkında fikri olan veya daha önce yaşamış olan var mı?
Edit: Siyah perde inince göz kapaklarımın açık olduğunu hissediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Göz kararması denen şey meydana gelmiş olmalı. Genelde demir eksikliğinden (Emin değilim) dolayı meydana geliyor. Ani doğrulma, pozisyon değiştirme gibi durumlarda sık sık yaşanabiliyor.

Göz kararması denen şey meydana gelmiş olmalı. Genelde demir eksikliğinden (emin değilim) dolayı meydana geliyor. Ani doğrulma, pozisyon değiştirme gibi durumlarda sık sık yaşanabiliyor.

Hocam doğru normalde bir anda kalkınca vs. oluyorduda yatarken durduk yere bir anda olunca şaşırdım.

Göz kararması denen şey meydana gelmiş olmalı. Genelde demir eksikliğinden (Emin değilim) dolayı meydana geliyor. Ani doğrulma, pozisyon değiştirme gibi durumlarda sık sık yaşanabiliyor.
Bana da öyle geldi ama dediğiniz zamanlarda oluyor.

Bende de göz kararması var. Ama hiç böyle bir şey başıma gelmedi.

Farklı bir şey bu.

Bende de öyle sıkıntı var. Bir yere odaklanıp birkaç dakika onu izleyip başka bir şeye bakınca gözüm yavaştan kararıyor. Sanki bilincim 15 saniyeliğine gidiyor gibi.

Benzer olayı bende yaşıyorum bazen gözüm bir yere kayıyor ve gözüme sanki perde iniyor ve ani doğrulmalar da oluyor.

Az önce yatağımda yatıp tavanı izliyordum lambamın olduğu yere bakıyordum (odamdaki ışık kapalı) 3-5 saniye gözlerimi açık tuttum ardından her yer simsiyah olmaya başladı gözlerimi hemen açıp kapattım. Sonra merak edip acaba yeniden olacak mı diye 2-3 kez tekrar ettim en sonunda ne olacağını merak edip hiçbir şey yapmadım bir siyah perde indi ve 3-4 saniye sonra ise o siyah perde gitti siyah perde gittiğinde lambanın izini mi diyeyim yani yerini biliyordum, o çizgiler belli oluyordu. Uzun süre beyaz ampule baktıktan sonra farklı yere baktığınızda görürsünüz ya o hesap şimdi merak ettiğim bu olay neden oluyor Google da adamakıllı bir şey bulamadım herhangi bir göz kusuru mu diye bu konu hakkında fikri olan veya daha önce yaşamış olan var mı?
Edit: Siyah perde inince göz kapaklarımın açık olduğunu hissediyorum.

Hocam bu bende de oluyor gece karanlikta bir yere odaklanirsan simsiyah oluyor her yer yani korkulacak bir şey yok.

Hocam bu bende de oluyor gece karanlikta bir yere odaklanirsan simsiyah oluyor her yer yani korkulacak bir şey yok.

Yok hocam korktuğumdan değil sebebini merak ediyorum yani neden oluyor bunun bir bilimsel vs. bir açıklaması var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı