Yerli Arama Motoru: Artado Search beta yayımlandı

Genç arkadaşı bu girişim için tebrik ediyorum. Ana sayfa güzel. Fakat arama sonrası sonuçların gösterildiği renk gözü rahatsız ediyor. Çok açık mavi hoş durmuyor. Tabii bu bahsettiğim Google kısmı araması. Artado arama sonuçları dizaynını pek beğenmedim. URL'nin en üstte değil, en altta yazması daha hoş olur. Sonuç başlıkları daha belirginleştirilebilir.

Aslında çok iyi proje hatta daha fazla arama motoru eklenirse süper olur.
Bazı şeyleri aradığımda arama motorları bu içerikleri kaldırabiliyor bu yüzden birden çok arama motoru kullanıyorum ileri geri git falan yoruyor bu durumum aslında kafamda ulan keşke olsaydı dediğim şeyi yapmış arkadaş.
Geliştirilmesi gerek gibi biraz iyi hale geldiğinde aktif kullanabilirim benim açımdan pratik bir ürün.

@Kaanolovski Hayırdır birader, bir problemin varsa söyle, bilelim.

Eki Görüntüle 1958290
12. sınıfa giden Arda adındaki bir genç Artado Search adında açık kaynak kodlu bir arama motoru projesi oluşturuyor. Arama motoru şu an betada olduğundan eksikliklerle karşılaşmanız olası.

Arama motorunda karanlık ve aydınlık tema mevcut. Henüz çok dolu olmayan eklenti ve tema mağazaları mevcut. Siz de eklenti ve tema ekleyebiliyorsunuz tabii ki. (Ekran görüntüleri telefondan masaüstü sitesini isteyerek çekildi.)
Eki Görüntüle 1958289

Ayrıca arkadaşın bir forumu da mevcut.

Arama motoru arama yaparken birden fazla arama motoruyla arama yapmanızı sağlıyor. Eki Görüntüle 1958286Eki Görüntüle 1958287

Türkçe dahil 23 dil desteği mevcut.

Tarayıcı özelleştirmesi Sync ID adındaki özellikle paylaşılabiliyor. Tahmin edebileceğiniz üzere hesap oluşturmaya gerek kalmadan basit bir yöntem. İçe - dışa aktarma gibi.

Ayrıca yukarıda açık kaynak kodlu olduğundan bahsettim, bu da Artado Search yazılımını kendi sunucunuza kurup da kullanabileceğiniz manasına geliyor. GitHub sayfasında gerekli bilgi mevcut.

Detaylı bilgi için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hoşuma gitti. Ama alması gereken çok yol var. Tabi ki büyük firmalarla yarışmasını beklemek boş konuşmak olur. Daha yeni bir proje. Ama üzerinde çalışılırsa büyük firmalarla ile de rekabet edebilecek duruma gelir diye düşünüyorum.

@Kaanolovski Hayırdır birader, bir problemin varsa söyle, bilelim.
Cidden. Yarım saattir konuyu okuyorum her mesajda istisnasız aynı emoji. Beğenmeme. Neden?

@Rona @Ali Murat Ercan @Physic arkadaşın Discord sunucusuna girerken başka projelerinin olduğunu da gördüm. Forumunu incelerken Arus adlı projenin masaüstü ortamını olduğunu görmüştüm gece ama diğerlerini şimdi görüyorum.
Screenshot_20230927-111708.jpg

Bir yerlerden başlamak lazım. Arkadaşın eline sağlık. Arama sonuçlarındaki renkler biraz rahatsız etti. Onun dışında problem yok gibi.
Evet. Biraz böyle kendi tasarlamış gibi değil de sanki direkt Google'dan çekmiş gibi duruyor. Üstüne durulmamış saf Google yani. Ama zaten betada henüz, tam sürüm değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı