GPON cihazı farklı operatör destekler mi?

Furkan UYAR

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, evimde Vodafone fiber internet kullanmaktayım fakat verdikleri Nokia g-240W-C modemin sinyal kalitesinden şikayetçiyim. İnternette gördüğüm Turkcell Superonline firmasının verdiği Huawei echolife HG8010h model GPON cihazını alıp farklı router ile kullanabilir miyim? Bu GPON cihazı Vodafone ile çalışır mı?

Benim bildigim o aletler sağlayıcı da kayıtlı oluyor değiştirince bağlanmıyordiue biliyorum mesela Türk Telekom da öyleydi modem değiştirilmiyordu diue hatırlıyorum değişmiş olabilir.

Modemi zaten değiştireceğim router kullanacağım ama GPON cihazları 300TL'den başlayan fiyatlar ile satılıyor. Bahsettiğim Turkcell cihaz 50TL merak ettiğim Turkcell'in sağladığı Huawei marka GPON cihazi Vodafone ağda çalışır mı?
Benim bildigim o aletler sağlayıcı da kayıtlı oluyor değiştirince bağlanmıyordiue biliyorum mesela Türk Telekom da öyleydi modem değiştirilmiyordu diue hatırlıyorum değişmiş olabilir.

Çalışmasını geçelim aynı altyapıya ait atıyorum FTTH hizmeti aldığınız ONT cihazı genelde bir markaya uygun olur. Ericsson, Nokia, ZTE, Huawei. Bildiğim kadarıyla ona özel altyapı destek hizmeti sunacaktır.

Tabi müşteri hizmetleri temsilcinize bunu danışmanız daha doğru olur ama tahminim bu işlemin desteklenmeyeceği yönünde.

Merhaba arkadaşlar, evimde Vodafone fiber internet kullanmaktayım fakat verdikleri Nokia g-240W-C modemin sinyal kalitesinden şikayetçiyim. İnternette gördüğüm Turkcell Superonline firmasının verdiği Huawei echolife HG8010h model GPON cihazını alıp farklı router ile kullanabilir miyim? Bu GPON cihazı Vodafone ile çalışır mı?
GPON cihazı dediğiniz şey benim bildiğim ışığı elektriğe çevirmeye yarar bu ISS'de kayıtşı mıdır bilmeme ancak modem için konuşmak gerekirse @Furkan UYAR arkadaşımızın dediği gibi bazı ISS'ler modemlerin değiştirilmesini engelliyor ancak bu engeli aşmak çok kolay sadece yeni aldığınız modem ile ISS'nin verdiği modemin MAC adresini aynı yapmanız yeterli olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı