Grafik Tasarım için Monitör Tavsiyesi

IPS monitör sevgili gereksiz olduğunu düşünen kültürlü insan.
IPS olsa bile tasarım işin içine giriyorsa renk desteği, panel biti gibi konular Hertz'den daha önemlidir. Her IPS aynı diye bir şey yok.

Attığınız monitörlerin arasında kıyaslama yaparken dikkat etmem gereken bir husus var mı acaba? Atılanların tamamı aynı fiyat seviyesinde ve yorumları da büyük ölçüde iyi monitörler aralarından tercihi nasıl yapmalıyım?
Arkadaşların tavsiye ettikleri monitörler 6-bit+FRC, %72 NTSC ve %100 sRGB değerlerine sahipken benim dediğim monitörde bunlar daha yüksek.

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim.

Attığınız monitörlerin arasında kıyaslama yaparken dikkat etmem gereken bir husus var mı acaba? Atılanların tamamı aynı fiyat seviyesinde ve yorumları da büyük ölçüde iyi monitörler aralarından tercihi nasıl yapmalıyım?
Panel tipi önemli. Grafik için AH-IPS olsun.

Ben hem oyun, hem kodlamada Samsung 24" CF396 kullanıyorum, ve gayet memnunum. Gözünü yormuyor, fiyat performans ürünü. Kavisli olmasından kaynaklı oyun ve kodlamada rahat ediyorum. Kendin de inceleyebilirsin. Alacaksan da kavisli ekran al derim.

Ben hem oyun, hem kodlamada Samsung 24" CF396 kullanıyorum, ve gayet memnunum. Gözünü yormuyor, fiyat performans ürünü. Kavisli olmasından kaynaklı oyun ve kodlamada rahat ediyorum. Kendin de inceleyebilirsin. Alacaksan da kavisli ekran al derim.
Tasarım ve çizimde curved panel tam bir başbelası, ben kesinlikle önermiyorum.

Grafik çalışmaları için Dell U/UP serisi dışında güvenemiyorum. Dediğiniz doğru, 2011'den; ama sağlam bir monitör. Dell'in çoğu modelinde LG paneller vardır, yine de LG düzgün monitör üretemez. 16-17-18 yılları fiyatı 2000'e dayanıyor.

Dell U2412M Review - TFTCentral

Bu soruyu sorup, açıklama nedenini ortaya çıkardığınız için teşekkür ederim. Eskiyi öneri nedenini açıkladım.

Ben açıkladığınız için daha mutlu oldum. Eski diye küçümsemişim monitörü, attığınız linki inceledikten sonra anladım.

U ve UP serilerinin ben de çok seviyorum. Bütçeyi daha yüksek olsaydı ilk önereceğim seriydi U. Bütçeyi biraz daha artırabilirse 1.500 ₺ civarına U2419H alması tavsiyem fakat bütçe sabitse ben hala P serisine göz atmasını öneriyorum.

Dell 16:10 (tasarım için birebir) daha parlak ve 36 ay garanti.

Philips 16:9 (daha dar) daha iyi renkli? (kalibrasyonu ne kadar iyi şüpheli) daha hızlı panel, ama daha karanlık ve 24 ay garanti.

Kararı biz veremeyiz. Alacak kişi verir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı