GTA 4 GTA 5'ten çok daha kaliteli

mangalci659

Centipat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodan da anlaşılacağı gibi GTA 4 GTA 5'ten kat ve kat daha iyi bir oyundur. Oyunda Fizik, gerçekçilik, hikaye, mantık, grafik, yapay zeka, hepsi var. GTA 5 bence GTA 4'ten sonra hayal kırıklığı oldu. 10 TL olsa yine almam GTA 5'i.

GTA 4 ilk çıktığı zamanlarda alıp oynamıştım. Yıllardır hala hayranımdır bu oyuna ve uzun saatlerce gömdüm. Kaç defa bitirdiğimi hatırlamıyorum. Kıyaslama yaparsak nostalji duygularım kabardığı için 4 seçerim ama gerçek anlamda GTA 5 daha iyi bir oyun. Objektif bakın bence olaya. Belki 4. oyunun hikayesi daha iyi olabilir ama onun dışında 5 alır abi. Zaten 100 milyon üzerinde satması bunu gösteriyor.

GTA V grafikler, atmosfer, çevre bakımından çok daha güzel geliyor bana. GTA 4'te sevmediğim olay new yorkun ya da oyundaki adıyla liberty city den çıkamıyorduk mahsur gibiydik. Suyun altına dalamıyorduk, tank veya uçak kullanamıyorduk. Helikopterle bile belirli bir yüksekliğe çıkabiliyorduk en fazla. Modifiye olayı kaldırılmıştı. Özgürlük kısıtlaması bayağı vardı. San Andreas'ta bile olan özellikler bu oyunda yoktu.

Ama oyunda bir araç sürüş mekaniği var o benim çok hoşuma gidiyor özellikle araç Fizik'leri çarptığınızda olan görüntü etki gerçekten harika. GTA V'te ise bunlar yok. En basitinden GTA 4'te panzer gibi toma gibi bir araç almıştım. Sıradan bir arabayı duvara dayamıştım tomayla üzerine sürüp sıkıştırdım araç kağıt gibi oldu kaldı gerçekçiliği çok iyiydi. Bunu GTA V'te denedim ve o an ilk defa GTA V'in bu konuda çok geride olduğunu anladım.

Ancak attığınız videoda şöyle bir sorun var video sırf GTA 4'te olup GTA 5'te olmayanları içeriyor. Bir tane daha video çekelim bu kez GTA 5'te olup 4'te olmayanları içerik olarak ele alalım bak bakalım o zaman ne oluyor.

GTA 4 hikaye odaklı bir oyun ve haritada çokta fazla yan etkinliği yok. Haritası zaten küçük ve kabul etmeliyim biraz karanlık bir atmosferi var. GTA 5 ise kocaman bir haritası var. Ana hikaye zaten çok büyük ve kompleks. Bir de yan etkinlikleri ve etkileşimi daha fazla haritayla. Yalnız Niko Bellic bence GTA 5'teki üç ana karakterden bile daha sağlam bir baş karakter. Onu kabul edelim şimdi. Adamın karizması yeter.

Geri
Yukarı