GTA 5 GTA 4'ten daha iyi bir oyundur

Bütün oynanıştan bağımsız GTA 5'in hikayesi çok vasattı kimse çıkıp savunmasın dümdüz görev yaptığımız bir oyundu hiçbir karakter derinliği yoktu diğer oyunlara nazaran. İçlerinde GTA 5'i sıkıla sıkıla bitirmiştim.

Gta4'ün fizikleri daha iyi fakat ben gta5'in fizikleriyle oynarken daha çok keyif alıyorum ve Gta4'ün sadece karakter derinliğini beğenmiştim(Hikayeden pek keyif almamıstım belki küçükken oynadığım içindir.) bence diğer tüm konularda Gta5 üstün.

GTA 4'ü oynadıktan sonra GTA 5 sarmadı tek tokatla adam öldüğü nerede görülmüş nerede duyulmuş. GTA 4'de adamın bacağına silahla sıkın adam yavaş yavaş ölüyor :D

GTA4'teki mentaliteyi 5'de uygulayamadılar. Aslında 5 çok daha büyük bir yapım ama para kazanma projesidir. Yani GTA4 gibi değil 5, bir projedir. Üstünden zaten zengin oldu firma belki oyun dünyasındaki en büyük kazancı sağladılar. 4'ten önce GTA3 ve San Andreas vardı aradaki farkı düşünün. GTA5 ile 4'ü kıyaslıyorsunuz ama 4, öncekilere bakıldığında devrim niteliğindedir eğer optimizasyonunu düzgün yapabilselerdi şuan GTA5 diyen bir çok kişi GTA4 derdi eminim.

GTA4 daha çok Sİngleplayer odaklı kalfalık eseri, GTA5'i de online odaklı ustalık eseri gibi düşünebilirsiniz.
GTA4 gibi bir hikaye ve fizik, GTA5 gibi bir grafik ve harita olan bir GTA çıkarsalar dehşet bir şey olurdu.

Neden böyle bir video var diye sorgulatan bir şey oldu.

GTA 5 GTA 4'den sonra çıkmadı mı? Çıktı. GTA 5 GTA 4'den daha ileride olması gerekmiyor mu? Evet.
E o zaman neden GTA 5 GTA 4'den daha ileri diye bir video yapmaya çalışmışlar anlamadım.
GTA 4 çıktığı zamanki bilgisayarların ortalama gücü ile GTA 5 zamanı arasında bir nesil fark var. GTA 5'deki detayların hepsini GTA 4'e koysalar o günkü bilgisayarlar kaldırır mıydı?
GTA 5 108 GB boyutunda, GTA 4 ise tüm DLC'leriyle birlikte 22 GB yer tutuyor. Aynı miktarda içerik (Deniz altı v.b) içermesi mümkün mü? Öte yandan GTA San Andreas'ta da deniz tabanı vardı, uçak kullanabiliyorduk. O zaman San Andreas da mı GTA 4'ten daha iyi?
Yine GTA 4 dönemine göre çok gelişmiş detaylar barındırıyordu. Arabanın kapısını açınca iç aydınlatma vardı (Videoda yok gösterilmiş ama vardı), ayrıca arabayı stop ederek inerseniz "çıt çıt çıt" diye soğuyan motorun sesini duyabilirdiniz. Yine GTA 4'te arabanın model yılına göre navigasyon sesli yol tarifi yapıyordu (Eski arabada sadece haritadan görüyordunuz), eski arabaların arada bir öksürüp kara duman atmasına kadar da detaylı çalışmışlardı.
GTA 5'in daha iyi olması zaten normalken GTA 4'ün bu kadar gömülmesi saçma olmuş. Çıktığı döneme göre devrim gibi bir oyundu. GTA 5 de çıktığı döneme göre devrim gibi bir oyundu. Rockstar bu piyasanın ağır toplarından. GTA 3 ve Vice City de çıktıkları döneme göre devrim gibiydi. GTA San Andreas görsel olarak sönük kaldı sadece ama o da teknik açıdan çok başarılı bir oyundu. Rockstar üstüne koyarak devam ediyor. Bugün GTA 6 çıktığında GTA 5'ten çok daha detaylı, teknik olarak çok daha iyi olacak.

Hiç gta ıv indirmedim ve oynamadım, fakat bir şekilde yıllardır oyun oynuyorum gta 4 dün gta 5 ten grafik kalitesi olarak iyi olması bana göre imkansız, bununla birlikte gta 5 in yine bir çok yönden gta 4 ten daha iyi olduğunu oyun videosunu izlemeden bile söyleyebilirim (tabi herşey değil)

Geri
Yukarı