GTA 4 GTA 5'ten çok daha kaliteli

Bu yoruma kesinlikle bir şey diyemem. Öteki yorumunuz tamamen troll bir yorumdu çünkü :) Şu an yaptığınız yorum ise zevkler ve renklere giriyor. Saygı duyarım.

Mafia 2 gözümde ortalama oyun değil de, efsanevi bir oyun olarak çok üst çıtalarda yer alıyor. Aşırı severim kendisini. GTA 4'ün seveninin çok olduğu kadar sevmeyeni de var. Ben GTA 5'te aynı fiziklerin olmasını isterdim açıkçası. Ama dediğiniz gibi şu anki hali oyuncular için daha uygun. O virajlı yollar bayağı sıkıntıya sokardı yoksa :)

Hah işte hocam insan deneyim ettikçe fikirler değişiyor aslında. Mafia 2'den sonra Mafia 1 DE oynadım ve dedim ki Mafia 2 daha sıradan bir oyunmuş. Öncesinde Mafia 2 efsaneydi benim için. Farklı şeyler gördükçe oyunlara daha objektif yaklaşabiliyoruz. GTA IV özellikle fizikler bakımından GTA V'e göre daha detaylı. Ancak bunlar bize oyun esnasında dezavantaj olarak dönebiliyor (optimizasyon). Ben yıllar içinde teknik detaylardansa ne kadar eğlenebildiğime odaklandım ve bu sebeple GTA IV'ü beğenmiyorum diyebiliyorum. :)

Hah işte hocam insan deneyim ettikçe fikirler değişiyor aslında. Mafia 2'den sonra Mafia 1 DE oynadım ve dedim ki Mafia 2 daha sıradan bir oyunmuş. Öncesinde Mafia 2 efsaneydi benim için. Farklı şeyler gördükçe oyunlara daha objektif yaklaşabiliyoruz. GTA IV özellikle fizikler bakımından GTA V'e göre daha detaylı. Ancak bunlar bize oyun esnasında dezavantaj olarak dönebiliyor (optimizasyon). Ben yıllar içinde teknik detaylardansa ne kadar eğlenebildiğime odaklandım ve bu sebeple GTA IV'ü beğenmiyorum diyebiliyorum. :)
Ben Mafia 1 DE sevemedim. Çünkü hikayeyi bayağı kesmişlerdi. Her şey oldu bittiye geliyor. Kurtlar Vadisi modu ile az oynamadım Mafia 1 :D

GTA IV'ün optimizasyonu gerçekten berbattı. Ama çıktığı yıla göre fazla iyi bir oyundu diyebilirim. Şu an bağımsız firmalardan biri adını değiştirerek piyasaya sürse, çok büyük satışlar elde ederdi diye düşünüyorum. Çıkmasının üstünden 13 yıl geçmesine rağmen hala oynatıyor kendini. Drift modu kullanarak gerçekçi fizikleri ile eklediğim Tofaş, BMW türü araçlarla yanlamak çok eğlenceli oluyordu mesela. O yıllar apaçiliğin moda olduğu zamanlardı :D

Eğlence bakımından GTA V çok daha önde tabii ki. Bazen sadece taksi şoförlüğü yapmak için bile girdiğim oluyor. GTA IV'de taksicilik olsa kesin onu oynardım :) Bir de GTA V'te fazla karakteri yönetiyor olmamız da hoşuma gitmiyor açıkçası. Hikayeyi tam olarak yaşıyamıyorum gibi geliyor. Tercihim tek karakter üzerinden oynamak. GTA IV'ün hikayesi benim daha çok hoşuma gidiyor.

İşin aslı kişiden kişiye eğlence anlayışı farklılık gösteriyor. Bize uzun süre eğlenebileceğimiz, yıllar boyu modasını yitirmeyen oyunları yapan Rockstar'ın varlığına dua edelim. Keşke onlara benzer firmaların sayısı artsa. CDPR'den çok umutluydum ama Cyberpunk vakası biraz hayal kırıklığına uğrattı. Oyun bana göre kötü değildi ama onca hataya rağmen piyasaya çıkarmaları ve konsol sahiplerini kandırmaları hoş olmadı. Umarım düzelirler. Kaliteli oyun sayısı günden günde azalıyor.

Geri
Yukarı