GTA 5 GTA 4'ten daha iyi bir oyundur

GTA 4 de en sevdim şey araba parçalamak ama aracın dönmesi filan hiç gerçekçi değil hikaye olarak da güzel. GTA 5'deki arabalar a bakıyoruz sanki hepsi Volvo.

GTA IV'ün kaza efektleri çok daha gerçekçi ancak karakterimizin kazada arabadan uçup gitmesi ve araçların virajlarda fazla yatmasına baktığımızda ise bu gerçekçiliğin dozajı aşılmış durumda. Oyunda oynadığımız 1 ana ve 2 yan karakterde GTA V'in aksine insan üstü güçler bulunmuyor olması ve hikayenin nispeten daha gerçekçi işleyişi bir süre sonra karakterler ile aranızda duygusal bir bağ kurmanızı sağlıyor. Ne yazık ki hem aşırı soluk grafikleri hem de optimize sorunları ile GTA IV serinin en iyi oyunu olmaya adayken hep en gölgedeki oyun olarak kaldı. Şahsen Remastered versiyonunu görebilmeyi isterdim.

Gta 5 te sokakta meydanda bekliyorum. Birde Gta 4 te bekliyorum. Gta 4 teki sokaktaki araba hareketleri daha gerçekçi geliyor.
Evet bende GTA 4'teki detayları falan oldukça seviyorum. Ama o araba mekanikleri yüzünden falan bende sınıfta kaldı. Hikayesi güzel ancak oyunun renkleri falan bayıyor. Şahsen ben GTA 5'i 5-6 defa bitirmişimdir ama GTA 4'ü bir türlü bitiremedim. Belki bu oynanış yüzündendir veya hikaye yavaş aktığı içinde olabilir.

Geri
Yukarı