GTX 1060 6GB - i5 4590 - 16 GB 1600 MHZ RAM Battlefield V FPS sorunu

Mert KARCI

Hectopat
Merhabalar,

Sistemim;

i5 4590
ASUS GTX 1060 6 GB ROG STRIX
2x4 1600 RAM ve 1x8 1600 RAM olarak toplam 16 GB 1600 MHz RAM
1 TB HDD
256 GB Samsung 960 Evo
ASUS H97M-E model anakart
650W PSU kasayla birlikte içinde monteli şekilde geliyor.
Bu parçalardan oluşmakta.

Önceden de bir konu açmıştım bilgisayarımda geçen senelerde Rust oynarken 80+ FPS alırken şimdiki zamanlarda en düşük ayarlarda bile 50+ FPS alamıyorum.

Battlefield V ve Battlefield 1 de orta ayarlarda bile sabit bir şekilde 60+ FPS alamyorum.
Önceki konuda bana RAM'den alakalı olabilir dediler çünkü 2x4 RAM'im vardı gittim bir tane daha 8 gblik RAM satın aldım ama hiçbir türlü FPS farkı olmadı oyunlarda.

Bu sistem ile orta ayarlarda Battlefield V'de 40 30 FPS civarında FPS almak sinirlerimi bozuyor açıkçası normal midir acaba bu kadar düşük FPS almam?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU tabanlı oyunlarda darboğaz yapıyor olabilir.
Bana da öyle geliyor ama eskiden Rust'da hiçbir sorun yoktu şimdi ne değişti ki Rust'da FPS'im düştü.
Bu arada BF1 Open Betadayken 60+ FPS ile oynuyordum GTX 750 Ti ile sonradan bir ekran kartı değişimi gerçekleştirdim o zamanki FPS değerlerinin yanına bile yaklaşamıyorum GTX 1060 ile

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı