GTX 1060 Düşük GPU Kullanımı

Aycan GÜNEŞ

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Düşük ayarlarda düşük GPU kullanım %'leri normal midir? RAM'leri çiftlersek GPU kullanım oranı artar mı?

Sistem:
  • AMD Ryzen ™ 5 2400G
  • Galax GTX1060 3GB
  • Asrock AB350M mATX
  • Adata DDR4 8GB 3000MHz
8GB RAM Single Channel vs. Dual Channel
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çoğunlukla PUBG oynarken başıma geliyor ama onun yanı sıra başka sıkıntılarımda var şuanda.

Bakınız : Asrock AB350M bilgisayarın kendini resetlemesi
dostum 1060 gaming x 6gb kullanıcısıyım bendede 8 gb tek kanal 1600 mhz ddr3 ram vardı su an 12gb yaptım ramimi dual kite döndüm yani önceden 80fps alıyordum su anda 120 altına inmiyorum tek kit ram yeterli kalmıyor çünkü bilgin olsun ram almanı onerırım en kötü 4 gb al benım gibi

Çoğunlukla PUBG oynarken başıma geliyor ama onun yanı sıra başka sıkıntılarımda var şuanda.

Bakınız : Asrock AB350M bilgisayarın kendini resetlemesi
Takılmalar büyük ihtimal tek kit ramden dolayıdır. Ama pcnin kendini resetlemesi çok büyük ihtimal güç kaynağı yetersizliğindendir. Bende öyle sorunlar yaşıyordum. Güç kaynağını değiştirdiğimde düzeldi. Ama bunada unutmamak lazım pubg nin optimizasyonu pek iyi değil. Sorun oyundan da kaynaklı olabilir.

Takılmalar büyük ihtimal tek kit ramden dolayıdır. Ama pcnin kendini resetlemesi çok büyük ihtimal güç kaynağı yetersizliğindendir. Bende öyle sorunlar yaşıyordum. Güç kaynağını değiştirdiğimde düzeldi. Ama bunada unutmamak lazım pubg nin optimizasyonu pek iyi değil. Sorun oyundan da kaynaklı olabilir.
Oyunun optimizasyon problemi kalmadı sadece FPS droplar var. 1060 6G ile yüksek ayarlarda 120 FPS alabiliyorum. Eskiden 90'ı geçmezdi.

dostum 1060 gaming x 6gb kullanıcısıyım bendede 8 gb tek kanal 1600 mhz ddr3 ram vardı su an 12gb yaptım ramimi dual kite döndüm yani önceden 80fps alıyordum su anda 120 altına inmiyorum tek kit ram yeterli kalmıyor çünkü bilgin olsun ram almanı onerırım en kötü 4 gb al benım gibi
Hocam peki FPS drop sorunu çözüldü mü?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı