GTX 1060 GPU Kullanım Sorunu

Mehmet Ali Kaba

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün daha yeni MSİ GTX 1060 GamingX 6G model erkan kartı aldım.

Ancak sevincimi kursağımda bırakan sorun çıktı. GTA 5 hariç çoğu oyunda GPU kullanımı yüzde 40 yüzde 50' lerde geziniyor. İşlemci dar boğazı bir tek GTA 5' de oluyor ve ona rağmen GPU Kullanımı yüzde 80 90 civarında. İşletim sistemim Windows 10. Bütün her şey güncel. Her şey normal. (Sıcaklık, RAM kullanımı vs.) Çok üzüldüm doğrusu. Daha önceki kartlarda böyle olmuyordu. (RX 570). Yardıma ihtiyacım var. Sistemimi yazacağım teşekkürler.

(1080p.'de ve ultra ayarlarda açıyorum oyunları. Rust gibi ağır bir oyunda ve bunun gibi oyunlarda maalesef oluyor.)
  • ASUS B150M Pro Gaming
  • i5 6500
  • Kingston Hyperx Fury 8 GB 2133 Mhz.
  • Kingston Hyperx Fury 120 GB.
  • Seagate Barrucuda 1 Tb. 7200 Rpm.
  • Corsair Vs Series 650W. (80+ Sertifikalı)
ArcheAge 06.17.2017 - 22.58.39.01.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını servise verin bence. Zira format attıktan sonra bile oluyorsa yazılım il uzaktan yakından alakası yoktur.

Sanırım yaklaşık 4 defa format attım. Çıldırdım :D evet en yakın zamanda götürmeyi düşünüyorum. Vallahi sanırım çok şansız bir insanım. Çünkü ilk aldığım kartta da bunun gibi bir sorunum vardı 2 defa servise gönderdim 2.'sinde iade aldım.

Ekran kartını servise verin bence. Zira format attıktan sonra bile oluyorsa yazılım il uzaktan yakından alakası yoktur.

Ben ayrıca bir şey sormak istiyorum. Eğer kartta sorun yok derlerse ne yapacağım? Gerçi bayağı not ve MSI Afterburner değerlerinin olduğu resimlerin fotokopisini çektim ama. Yine de sorun yok derlerse benim yazılımsal bir ayar yapmam gerekir mi? Pek açıklayamadım kendimi ama. Umarım anlamışsınızdır. He bir daha soru soracağım ama bu MSI teknik servisi nasıldır? Bazıları çok iyi diyor bazıları nadir de olsa kötü diyor. Senin fikrin neler? Bilgin var mı?

Anakartımın pini yamulmuştu, yenisini gönderdiler.

Genel anlamda iyi diyebiliriz. Eğer sıkıntı yok derlerse bilgisayardaki başka donanımlara bakacaksınız.
Herhalde anakartta vs. diğer parçalarda sorun yoktur. Çünkü eski kartımda böyle şeyler olmamıştı. Neyse hayırlısı.

Herhalde anakartta vs. diğer parçalarda sorun yoktur. Çünkü eski kartımda böyle şeyler olmamıştı. Neyse hayırlısı.

Tekrar konuya dalmış gibi olacağım ama bakın arkadaşınızın 1060'ını taktığınızda aynı sorunları yaşadığınızı dile getirdiniz. Ben hala problemin kartta olduğunu sanmıyorum açıkçası. Kartta olsa arkadaşınızınkinde bu sorunları yaşamazdınız. İlla kart diyorsanız ikinizin kartı da arızalı demektir. Buda tesadüf şans vs. olamaz.

Tekrar konuya dalmış gibi olacağım ama bakın arkadaşınızın 1060'ını taktığınızda aynı sorunları yaşadığınızı dile getirdiniz. Ben hala problemin kartta olduğunu sanmıyorum açıkcası. Kartta olsa arkadaşınızınkinde bu sorunları yaşamazdınız. İlla kart diyorsanız ikinizin kartıda arızalı demektir. Buda tesadüf şans vs olamaz.
O zaman neyde sorun acaba. Çünkü bundan önce de böyle bir şey başıma hiç gelmedi gıcır gıcır çalışıyordu. Ne oldu da yıldırım mı çarptı da böyle oldu anlamadım ki? :D Aynen yani şimdi bir daha düşündüm kartta bir şey yok. Ama tek fark neydi söyleyeyim mi onu çok iyi hatırlıyorum. Arkadaşımın armor kartını taktığımda BIOS yazısı çıktığı zaman çözünürlük 1080p geliyordu. Bunu taktığım zaman çözünürlük daha düşük açılıyor BIOS yazısı. Ama masaüstünde her şey normal 2 sinde de.

O zaman neyde sorun acaba. Çünkü bundan önce de böyle bi şey başıma hiç gelmedi gıcır gıcır çalışıyordu. Ne oldu da yıldırım mı çarptı da böyle oldu anlamadım ki? :D Aynen yani şimdi bir daha düşündüm kartta bi şey yok. Ama tek fark neydi söyliyim mi onu çok iyi hatırlıyorum. Arkadaşımın armor kartını taktığımda bios yazısı çıktığı zaman çözünürlük 1080p geliyordu. Bunu taktığım zaman çözünürlük daha düşük açılıyor bios yazısı. Ama masaüstünde her şey normal 2 sinde de.

Bende 1050 Tİ var. BIOS ekranında aynı şekilde ama hiç sorun yok. Belki dönüştürücüden kaynaklı bu pek emin değilim. Açıkcası neyde sorun olduğunu bilmiyorum. İsterseniz içiniz rahat etmesi için ekran kartını gönderin garantiye eğer sorun yok derlerse veya bir şeyler yapılır gelir aynı sorun devam ederse aklıma anakarttan başka bir şey gelmiyor açıkcası.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı