GTX 1060 ve i5 7500 Sistem Oyunlarda FPS Düşmeleri

elbeziHANDAN

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Vatan Bilgisayar’dan bilgisayar topladım. 2 gündür test ediyorum örnek CS:GO’da GPU kullanımı %0 ve oyunda FPS 100’ün altında. Ultra ayarlarda internetteki testlerinde 200-300 arası FPS alıyorlar. NFS Hot Pursuit oyununu denedim ve aynısı onda da oluyor %0 GPU kullanımı. Resident Evil 7’de %100 kullanıyor. 4300TL’ye sistem aldım CS:GO oynayamıyorum şaka gibi gerçekten. Lütfen yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Sistemim
i5 7500
MSI GTX1060 6GB OC Armor
anakart MSI B250M Pro VD
RAM Corsair 8GB Vengeance DDR4 2400MHz single RAM
monitörüm 1080P değil 1600x900 ve DVI kablosuyla bağlanıyorum. Bu yüzden olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla baya düşündüm aklıma hiçbir şey gelmedi, diyorsun ki bazı oyunlarda %0 GPU bazı oyunlar a %100, böyle bir örnek mantıklı değil çünkü %0 hiç kullanamaması demektir, oyunu açtığınızda düşük FPS aldığınızı mı söylüyorsunuz? Bazı oyunlarda? Biraz daha açık şekilde belirtirseniz :)

Son düzenleyen: Moderatör:
NFS Hot Pursuit, CS:GO gibi oyunlar sistemini fazla zorlayacak düzeyde oyunlar değil. Mümkünse GTA 5, BF1 gibi sistemi zorlayan oyunlarda test yap. Düşük oyunlarda da yüksek GPU kullanımı görmek istiyorsan ayarları ve çözünürlüğü son dereceye alman lazım. CS:GO, NFS gibi oyunlarda %60, &70 GPU kullanımı normaldir. Bu oyunlar fazla ekran kartını zorlamaz. FPS düşüşü, kasma, anlık takılma yaşamıyorsanız GPU kullanımına takılmayın.

Güncel driver yükleyin ve tüm ayarları en yükseğe alın V-sync kapalı olsun. Benim GT525m laptopumda en düşük ayarlarda %50 civarı kullanıyor 70FPS civarı alıyorum yapacak bir şey yok. Zaten CSGO optimizasyonu kötü bir oyun. 1080Ti bile olsa kullanamıyor.

Son düzenleme:
Zaten CSGO optimizasyonu kötü bir oyun. 1080Ti bile olsa kullanamıyor.
Onunla alakası yok. CS:GO fazla ekran kartını zorlayan bir oyun değil. Bu sebeple düşük GPU kullanımı görülmesi normaldir. Dediğim gibi FPS düşmesi, donma, takılma, kasma olmuyorsa GPU kullanımının düşük olması zararlı değildir.

Kendi bilgisayarımdan örnek bu ne peki her şey en yüksekte zorlanmıyor. 1080Ti kısmını abarttım haklısınız.

1518337905897-888397818.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı