GTX 1070 ile Madencilik Ne Kadar Hasar Verir?

Hocam kazım zorluğunu nereden takip ediyoruz? Konuyla alakalı olarak, 10XX serisi kartların ömrü tahminen ne kadar?
Kazım zorluğunu Ethermine havuzunu kullanıyorsanız Current değerinden anlayabilirsiniz. Kazım zorluğu varsa değer düşüktür. 1.5 aylık tecrübeme göre hafta sonları özellikle Pazar günleri bir zorluk var. Kart ömrüne gelince kullanımdan kullanıma, aşırı ısıya maruz kalmasına vs. göre değişir. Ama normal bir kullanımda 10 yıl civarlarıdır.

Ve merak ettiğim son nokta ise çok zorlatmadan mining yaptırılan bir kartın ömrü ne oranda azalır? Misal %60'ta günde 18 saat?
Şöyle açıdan düşünebilirsin birçok seri kart ısısı 60 derece olana kadar fan bile açmıyorlar.Elektronik şans işidir ama benim tahminim dengeli bir ayar iyi bir soğutma ve fan bakımı ile mining işlemine aralıksız 5 yıl dayanır derim.

Power Limit 60
Temp Limit 90
Core clock 0
Memory clock 770
Fan Speed %50 ( sıcaklık değerine göre arttır.

Bu ayarları deneyip tekrar yazar mısın? Memory clocku yavaş yavaş 100 100 arttır aralarda 30 saniye bekle.
Power Limit 60
Temp Limit 90
Core clock 0
Memory clock 770
Fan Speed %50 ( sıcaklık değerine göre arttır.

Bu ayarları deneyip tekrar yazar mısın? Memory clocku yavaş yavaş 100 100 arttır aralarda 30 saniye bekle.
Sıcaklık sınırı yanlış yazmışım 70 yap onu da :)

Günlük 2.5$X30gün = 75$ yani 615 TL -100 TL elektrik = 515TL evet kar eden var.
Hocam nasıl yahu... Tavsiye edilen ayarlar nelerdir, mining programı kaç watt gösteriyor? Ben NBMiner ile 135w ve üzeri görüyorum. Çok fazla değil mi?
Ether kazım zorluğunun artışını da dikkate alırsak 6-7 ay içerisinde kâr durumu ne olur?

Son düzenleme:
Hocam nasıl yahu... Tavsiye edilen ayarlar nelerdir, mining programı kaç Watt gösteriyor? Ben nbminer ile 135W ve üzeri görüyorum. Çok fazla değil mi?
Ether kazım zorluğunun artışını da dikkate alırsak 6-7 ay içerisinde kâr durumu ne olur?

ASUS GTX 1070 Dual OC ile claymore Ethermine GPU +50 mem+1200 POW-52 ile 110-115Watt 28 mh alıyorum. Ama karttan karta değiştir. Burada STRIX yakın değerler alınmış > GTX 1070 Ethereum madencilik değerleri nasıl?

Yeni konular

Geri
Yukarı