GTX 1650 oyunlarda sıcaklık 85 derece

obicemkenobi

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
i5 10. Nesil
PC'de oyun oynarken 84-85 dereceyi geçiyor ekran kartının ısısı. Altta fan çalışıyor. Bu ısıyı nasıl düşürebilirim? Bilgisayarın modeli Lenovo IdeaPad Gaming 3.

Son düzenleme:
Yok be benim laptop kaldırıyor hatta yüksek ayarlarda bile oynatıyor ama ben ısı düşsün diye düşürüyorum ona rağmen düşmüyor.
He bir de laptopmuş. Bende kasa sanıyorum. Laptop için gayet normal. Gtx 1650M iyi bir kart değil. Mobile ekran kartı. Soğutma laptop fanı tarafından sağlanıyor ve eski bir kart. Sense gelmiş en güncel oyunları açıyorsun ve neden ısınıyor diyorsun? Doğru muyum? Evet doğruyum. Güncel oyunları kaç yıllık kartla oynuyorsun ısınması kadar normal bir şey yok.

2. olarak oyunu açman bile cpu ve gpu'nun güç harcaması, yüke binmesi ve ısınması için yeterli çünkü oyunu açman için belli bir grafik motoru çalışması gerekiyor. Dümdüz beyaz ekran olsa bile cihaz o oyunda ısınır çünkü grafik motoru çalışıyor arkada. Aklında bir mantık kurmuşsun ayarları düşürürsem ısınması azalır diye ama alakası yok. Tamam 3 5 derece düşer ama 85 dereceden 65'e inmez.

Geri
Yukarı