GTX 1660 oyunda 82 derece oluyor

jroc

Decapat
Daha fazla  
Birkaç gün önce ekran kartımı ASUS TUF GTX 1660 Super 6 GB'a yükselttim. Bugün The Witcher 3 yükleyip test ettim. Ekran kartı sıcaklığı 82 dereceleri gördü. Dying Light'da da aynen bu değerleri gördü. Bu dereceler normal mi? Yoksa bir sıkıntı mı var? Kasa içinde 5 adet 120 mm fan mevcut. Bütün fan slotları dolu halde.

Dosya Ekleri

• temp.jpg
    temp.jpg
    540,8 KB · Görüntüleme: 80
Hocam şimdilik 60'a sabitleyin bu sıcaklığınızı bayağı düşürecektir ek olarak termal macun değişimi yaptınız mı?

Ekran kartını değiştirirken işlemci ve kasanın içini detaylı olarak temizledim. İşlemcinin termal macununu da değiştirdim. Hatta kasaya 2 fanı da ekran kartı montajından sonra ekledim. Neden böyle anlamadım. YouTube testlerinde aynı oyunda maksimum 75 dereceyi görüyor.

kartınız yeni termal macun filan hiç gerek yok bu tuf serisi böyle. bende de aynısı var
tek yol msi afterburner yada asus gpu tweak ile kendiniz fan profili yapacaksınız manuel olarak
çünkü fanlar 80 derecede bile %50 den üste çıkmıyor.
benim ayarlarım gpu tweak 3 ile

1654116419104.png

bu şekilde ancak sesli çalışır benim için sorun değil ama kulaklık kullanıyorsanız sorun olmaz
kartta bir sorun yok TUF serisinde böyle bir durum var benim ayarları yapınca sıcaklık 10-15 derece geriliyor.

bu ayarların çalışması için pc açılışında programı 1 kez açmanız yeterli sonra kapatsanız da profil devreye giriyor.

Hocam şimdilik 60'a sabitleyin bu sıcaklığınızı bayağı düşürecektir ek olarak termal macun değişimi yaptınız mı?

Kart sıfırsa iade veya servis. İkinci el ve garantisi varsa yine servis. Garantisi yoksa temizlik, macun değişimi.

NVIDIA'nın sıcaklık limiti var 83'ü geçirtmiyor, hatta GeForce Experience'tan bakabilirsiniz, normal hocam 8X derece

Öncelikle güle güle kullanın. Bütün oyunlardamı yoksa 2 oyundamı 80 üstü oluyor boşta kaç derece kasa kapagını açın aynımı sıcaklık 15 dk deneyin yazın.

Öncelikle güle güle kullanın. Bütün oyunlardamı yoksa 2 oyundamı 80 üstü oluyor boşta kaç derece kasa kapagını açın aynımı sıcaklık 15 dk deneyin yazın.

Hocam Valorant'ta normal sadece kaldı ki Valorant işlemci oyunu ekran kartını yoran bir oyun değil. Dying Light, The Forest, Apex Legends gibi oyunlarda aynen böyle sıcaklık yüksek.

Geri
Yukarı