Çözüm GTX 1660 Super ile görüntüdeki göz kırpma sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yeni güncellemeyi denedin demi hocam? Sorun aynı mı hala? Ben yorulduğumdan bıraktım uğraşmayı.
Peki, ısınma değerleri nasıl hocam? Bunu da paylaşır mısın?
Maks. Performans ile uyarlamalı arasında ki ısınma farkları?
Son sürüm olan "461.40" Game Ready Driver ile kullanıyorum.
Sıcaklık, "Maksimum performansı tercih et" seçeneğinde boştayken hiç fan çalıştırmadan sabit 60 derece olarak kalıyordu. "Uyarlamalı" seçeneğinde ise boştayken hiç fan çalıştırmadan 40-50 derece arasında gidip geliyor.
Her iki seçenekte de tam yük altında 66 derece üstüne çıkmadı.

1660s_hwinfo64.png

Yukarıdaki 20 dakikalık sensör kaydına ait olan görsel, tüm süre boyunca Wallpaper Engine ve internet tarayıcısı kullanımının sonrasında kayıt edilmiştir.

Sıcaklık, "Maksimum performansı tercih et" seçeneğinde boştayken hiç fan çalıştırmadan sabit 60 derece olarak kalıyordu. "Uyarlamalı" seçeneğinde ise boştayken hiç fan çalıştırmadan 40-50 derece arasında gidip geliyor.

Eki Görüntüle 872346
Yukarıdaki 20 dakikalık sensör kaydına ait olan görsel, tüm süre boyunca Wallpaper Engine ve internet tarayıcısı kullanımının sonrasında kayıt edilmiştir.
Bu sorun anlaşılan uyarlamalı modda yaşanmıyor değil mi hocam ? Yaşanmıyor ise bu mod daha avantajlı mak. Performans modundan. En azından boştayken o kadar ısınmıyor.

Bu olaylardan haberim olmadan evga 1660 super aldım 1 hafta önce ve aynı sorunu ben de yaşıyorum şuan en güncel olan 461.40 sürümününde dediğiniz güç yönetim ayarını yaptım 20 dakkadır bir problem yok. bu sürümde bu ayarı yapan başka kişilerde sorun devam ediyor mu? ve bu ayarın bir dezavantajı var mıdır?

Eki Görüntüle 872346
hocam "Maksimum performansı tercih et" ve "Maksimum performansı tercih et" seçeneklerinde bu göz kırpma olayı ortadan kalkıyor mu? hangisini kullanmalıyım?

Bu olaylardan haberim olmadan evga 1660 super aldım 1 hafta önce ve aynı sorunu ben de yaşıyorum şuan en güncel olan 461.40 sürümününde dediğiniz güç yönetim ayarını yaptım 20 dakkadır bir problem yok. bu sürümde bu ayarı yapan başka kişilerde sorun devam ediyor mu? ve bu ayarın bir dezavantajı var mıdır?

hocam "Maksimum performansı tercih et" ve "Maksimum performansı tercih et" seçeneklerinde bu göz kırpma olayı ortadan kalkıyor mu? hangisini kullanmalıyım?
GPU Z programında ekran kartının çipsetine bak. Çipsetin micron ise bu sorun yaşanmıyor. Yeni üretilen 1660s ekran kartları hynix çipseti ile üretilenlerde bu sorun yaşanıyor. Maks. Performans ve uyarlamalı seçeneklerinde bu sorun yaşanmıyor. Optimum güç seçenğinde yaşanıyor bu sorun . Önerim Uyarlamalı seçeneğini kullanın ekran kartınız ısınmaz boştayken

1 hafta olduysa direk iade edebilirsin. Kararını ver iadenin zamanı geçmeden yap.

Eki Görüntüle 872346
Hocaö

Eki Görüntüle 872346
Hocam 461.09 uyarlamalı seçeneğinde bu sorunu yaşadım tekrardan

GPU Z programında ekran kartının çipsetine bak. Çipsetin Micron ise bu sorun yaşanmıyor. Yeni üretilen 1660S ekran kartları Hynix çipseti ile üretilenlerde bu sorun yaşanıyor. Maksimum Performans ve uyarlamalı seçeneklerinde bu sorun yaşanmıyor. Optimum güç seçenğinde yaşanıyor bu sorun. Önerim Uyarlamalı seçeneğini kullanın ekran kartınız ısınmaz boştayken

1612903878458.png

Maalesef Hynix miş. Bu uyarlamalı seçeneğinin herhangi bir dezavantajı yok değil mi? Ayrıca bu sorun ileride güncelemelerle çözülür mü? iade etmeme gerek var mı? yoksa uyarlamalıda kullanıp ileride bu sorunun güncellemlerle giderilmesini mi beklemeliyim?

Bu sorun anlaşılan uyarlamalı modda yaşanmıyor değil mi hocam ? Yaşanmıyor ise bu mod daha avantajlı mak. Performans modundan. En azından boştayken o kadar ısınmıyor.
Evet.

Bu olaylardan haberim olmadan EVGA 1660 Super aldım 1 hafta önce ve aynı sorunu ben de yaşıyorum şuan en güncel olan 461.40 sürümünün de dediğiniz güç yönetim ayarını yaptım 20 dakikadır bir problem yok. bu sürümde bu ayarı yapan başka kişilerde sorun devam ediyor mu? ve bu ayarın bir dezavantajı var mıdır?
Yaklaşık 2 haftadır hiç sorun yaşamadım. Anladığım kadarıyla da bu Güç Yönetimi Modu'larının performans olarak bir farkı yok, tabi gözden kaçan ufak farklar varsa bilemem.

Hocam, 461.09 uyarlamalı seçeneğinde bu sorunu yaşadım tekrardan.
Fikrim yok, ben 461.40 sürümünde "Uyarlamalı" seçeneği ile kullanıyorum ve yaklaşık 2 haftadır hiç sorun yaşamadım.

Maalesef Hynix imiş. Bu uyarlamalı seçeneğinin herhangi bir dezavantajı yok değil mi?
Varsa bile ben fark etmedim, FPS değerlerini takip ettim en düşük/yüksek ve ortalama FPS değerleri arasında 1 FPS var yada yok sanırım.
Ayrıca bu sorun ileride güncelemelerle çözülür mü?
Donanımsal bir problem sanırım ama güncelleme ile çözülmesi mümkün, Nvidia çok ilgili olmasa da.
İade etmeme gerek var mı? yoksa uyarlamalıda kullanıp ileride bu sorunun güncellemelerle giderilmesini mi beklemeliyim?
Normalde iade edin derdim fakat şu dönemde iade etmenizi önermeme vicdanım el vermez. Çünkü piyasada kart yok ve Mayıs ayı sonuna kadar da stok sorununun süreceği söyleniyor.

Geri
Yukarı