GTX 1660 Ti ve Ryzen 5 2600 Sistemde FPS Düşmesi

Sean Boswell

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Ben bilgisayarımı yeni aldım, 25 günlük. Fakat beklediğim FPS'leri ve performansı alamıyorum. Sistemim şu şekilde:

GTX 1660 Ti.
Ryzen 5 2600.
8 GB RAM (tek slot)
1TB HDD 7200 RPM.

Oyunlarda drop sorunu yaşıyorum ve çok canımı sıkıyor. Sanki bütün parayı boşa harcamış gibi hissediyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim. Gerçekten çok canımı sıkıyor. Bu arada sıcaklık değerleri çok normal.

Son düzenleyen: Moderatör:

RAM alacak paran varsa buna da yeter. 240 GB'dan aşağısını alma derim. Hem sistem için alan lazım hem de oyun yükleyeceğini düşünürsen anca yeter.
Fortnite gibi oyunlarda RAM yetersiz geliyordur. İstersen ilk olarak RAM alırsın.

@Sean Boswell bana okuma/yazma hızı çok düşük geliyor, ama 120 GB SSD almak biraz sıkıntılı, 240 GB SSD olsa düşünülebilirdi. Bütçeniz ne kadar?

351 TL daha da çıkamam bakın benim bir arkadaşım var 5400RPM HDD'si var 16 GB RAM'i var yayın açıyor hem de FiveM oynuyor anlamıyorum ki.
1594990092344.png

Alacağım RAM bu.

Online ve kalabalık oyunlarda RAM önemli kardeşim. Ayrıca işlemci de önemli. Yayın için işlemci daha da önemli. Sen önceliği RAM artırmaya ver. HDD ile harita biraz geç yüklenir ama oyun performansını pek etkilemez.

Bakın arkadaşlar Fortnite ve Apex'teki drop rahatsız edici değil fakat FiveM'deki drop aşırı canımı sıkıyor çok üzülüyorum bilmiyorsanız bakabilirsiniz oyunun ne olduğuna arkada çok fazla program açık bırakmam gerekiyor RAM'in 7.3GB'sini kullanıyor. PC'yi FiveM için aldım diyebilirim ama hiç oynayamdım neredeyse droptan dolayı.

Hocam aynı sorunu yaşıyordum çözümü ekran kartı sürücüsünü bir öncekine geçirmekle buldum. Konum bile var bence DDU ile silip oradaki sürücüyü yüklemeyi deneyin.

Bakın arkadaşlar Fortnite ve Apex'teki drop rahatsız edici değil fakat FiveM'deki drop aşırı canımı sıkıyor çok üzülüyorum bilmiyorsanız bakabilirsiniz oyunun ne olduğuna arkada çok fazla program açık bırakmam gerekiyor RAM'in 7.3GB'sini kullanıyor. PC'yi FiveM için aldım diyebilirim ama hiç oynayamdım neredeyse droptan dolayı.
Dediğimi denediniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı