GTX 950 Yükte 80 Derece

fatihmehmetcnn

Hectopat
GTX 950 tek fanlı ekran kartına sahibim.
Tam modeli "GV-N950OC-2GD".
Bu karta ben 11w/m.k'lik termal macun sürdüm. Boşta 30 derecede fakat oyun oynarken 75-80 derecelere çıkıyor.
Kartı aldığımda VRAM'lerde termal ped görmedim. Sorun bundan olabilir mi ?

Bu karta ben 11w/m.k'lik termal macun sürdüm. Boşta 30 derecede fakat oyun oynarken 75-80 derecelere çıkıyor.
GTX 1060´ım var (laptop) ve bende yük altında 80 dereceyi görüyorum. Sorun olmaz.

MSI Afterburner programı ile fan hızınızı artırabilirsiniz o zaman belki derece düşer.

Kasanızın marka modelini ve kaç adet hangi markak fana sahip olduğunuzu bizimle paylaşırmısınız ?

Frekans düşürmediği sürece normal karşılanabilir, MSI Afterburner ile oyun içinde bunu izleyebilirsiniz. Eski bilgisayarımda 850M vardı, 70-75 başlarda oluyordu ve bir süre sonra 80'e dayanıp frekans düşürüyordu.

Frekans düşürmediği sürece normal karşılanabilir, MSI Afterburner ile oyun içinde bunu izleyebilirsiniz. Eski bilgisayarımda 850M vardı, 70-75 başlarda oluyordu ve bir süre sonra 80'e dayanıp frekans düşürüyordu.
evet şuanda sorunu çözdüm.Önündeki wifi kartı baya engelliyordu diğer porta taktım 8 derece düştü testte.Kasa fanı aldım
Ben değerlerin normal olduğunu düşünüyorum kasa kapağını açık kullanıyormusunuz ? Birde ekran kartı kullanımı %Kaç Gözüküyor ?
%99
Kasadaki hava akışı kötü büyük ihtimal.
evet hallettim sayılır ama o vram çipsetinin üstüne termal ped koyarsam derece düşer mi ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı