GTX 950M Linux Mint lutris LOL performans sorunu

Hocam Arch tabanlıyı bende kolayca öğrenmek istiyorum da denediğim ilk Linux Ubuntu idi.
Ondan dolayı Debian-Ubuntu tabanlı dağıtımlarda tecrübe edindim Arch'da sıfırım. Pacman paket yöneticisinin kodları pek aklımda kalmıyor. Yoksa Arch kullanırım.
Aslında çok zor değil, sadece farklı. Ben de Ubuntu ile başlamıştım, Arch'taki pacman çok karışık diye önce geçmeye korkuyordum sonra Manjaro yükledim birazcık alıştıktan sonra saf Arch'a geçtim. Şuanda da Ubuntu ve Debian komutlarını unuttum.
Kod:
pacman -S (paket yükler)
pacman -Syu (sisteminizdeki paketleri günceller)
pacman -Syyu (sisteminizdeki paketleri günceller aynı zamanda depoları güncellemeye zorlar)
pacman -R (paketi kaldırır)
pacman -Rs (paketi sistemden dayanak paketleri ile birlikte kaldırır)
pacman -Rsc (paketi sistemden tüm config dosyaları ve dayanak paketkeri ile birlikte kaldırır)
Daha başka komutları da var ama 100 kez pacman kullandıysam 95'i bu komutlardır.

Aslında çok zor değil, sadece farklı. Ben de Ubuntu ile başlamıştım, Arch'taki pacman çok karışık diye önce geçmeye korkuyordum sonra Manjaro yükledim birazcık alıştıktan sonra saf Arch'a geçtim. Şuanda da Ubuntu ve Debian komutlarını unuttum.
Kod:
pacman -S (paket yükler)
pacman -Syu (sisteminizdeki paketleri günceller)
pacman -Syyu (sisteminizdeki paketleri günceller aynı zamanda depoları güncellemeye zorlar)
pacman -R (paketi kaldırır)
pacman -Rs (paketi sistemden dayanak paketleri ile birlikte kaldırır)
pacman -Rsc (paketi sistemden tüm config dosyaları ve dayanak paketkeri ile birlikte kaldırır)
Daha başka komutları da var ama 100 kez pacman kullandıysam 95'i bu komutlardır.
Hocam Saf Arch'ın cinnamon masaüstü desteği var mı?

Gaza gelecek bir şey yok. Wikiye harfi harfine uyarsan kurarsın zaten.
Oğuzhan hocanın rehberinden kuracağım. Onu okuyordum. Önceden Arch kurmuştum ama sorunluydu yani ben tam kuramamıştım. Archman i oluşturan hocalar vardı. Unuttum şimdi. O videodan izleyip yapmıştım. Şimdi Oğuzhan hocanın rehberinden inceliyordum.

Oğuzhan hocanın rehberinden kuracağım. Onu okuyordum. Önceden Arch kurmuştum ama sorunluydu yani ben tam kuramamıştım. Archman i oluşturan hocalar vardı. Unuttum şimdi. O videodan izleyip yapmıştım. Şimdi Oğuzhan hocanın rehberinden inceliyordum.
İyi, Gentoo'ya hiç bulaşma da dünden beri llvm ve firefox derleniyor :D

Geri
Yukarı