GTX 980 Tİ Marka önerisi

''bitişik'' :) senin bağlamana gerek yok sadece kasanda yer olsun yeterli gigabyte msi ve asus kadar iyi bir firmadır ancak zotac için aynı şeyi geçerli değil ancak en iyi overclock performansı benim ilk belirttiğim 4 modelde mevcut söylediğiniz msi seahawk fiyatı yanlış olsa gerek ülkemizde bile 3300 tl den satışta. Evga mı msi derseniz evga derim.

Emin olmak için sordum sonra sürpriz olmasın. :)
Gönderileriniz inceledim. 1304 Mhz görmüş kartlar var. Standartta 1200'ler sizce 100 Mhz farklı 200 dolar farka değer mi?

Ayrıca ısı konusuda var;

Soğutma olarak sıvı kadar değil diye belirtmişsiniz;
Ayrıca MSI Gtx 970 Gaming 4G kullanıyordum. O kadar övülmüş bir kart ki. Farcry 4 70 derece görünce %90 fan hızında. Bir kaç bölümde böyle idi. Oyunda kasma gibi birşey yoktu. Ama ısı ömrünü tüketiyor bence. Soğutmada sorun yaşamak istemiyorum bir daha.

Belkide kart sorunluydu bilmiyorum. Garanti direk iade aldı çünkü.

Bu nedenle sıvı soğutma düşünüyorum.
Eksi olarak: 200 dolar + Isı farkı
Artı olarak 100 Mhz farklı

Sıvı soğutma daha mantıklı gibi geliyor. Siz ne düşünüyorsunuz? @Noctis Lucis Caelum

İki kart var aklımda;
Amazon.com: EVGA GeForce GTX 980 Ti 6GB HYBRID GAMING, "All in One" No Hassle Water Cooling, Just Plug and Play Graphics Card 06G-P4-1996-KR: Computers & Accessories

MSI NVIDIA GTX 980TI Sea Hawk 1190 MHz DX12 PCI-E 3.0 Graphics Card: Amazon.co.uk: Computers & Accessories

Ekran kartında 70 derece oldukça iyi bir değer şuan r9 280x kullanıyorum sıcak yaz günlerinde 88 derece görüdüm referans modelinde bu sıcaklık 90-95 arası gezebiliyor.
İade alınan kartınızda coil whine olabilir bu yüzden siz ısı olarak düşünmüş olabilirsiniz birde o dediğiniz 100 mhz sadece siz ellemeden olan hızı eğer iyi bir model alırsanız 1300 mhz dediğiniz değeri 1500-1550 arasına kadar çıkartabilirsiniz 200 dolar farkı bu yüzden. O iki modelde ısı bakımından en fazla 55-60 derece oluyor eğer o kadar sıcaklığa sinir oluyorsanız 70 derece gibi iki modelde gayet iyi, iki modelde gayet iyi overclock oluyorlar ancak msi standart frekans olarak az daha yüksek geliyor. Kısacası illa bu iki modelden birini alıcam derseniz hangisi daha ucuzsa onu alın ikiside en iyi 980 ti modelleri arasında. Ancak benim şahsi fikrim hala ilk önerdiğim 4 model arasında.

Öncelikle msi gtx 980 ti lightning modeli hava soğutma olduğu için strix soğutmalı modeller gibi belli bir sıcaklık altında fanı durduruyor sessizlik bakımından lightning daha sessizdir sıvı soğutmalı modellere oranla.
Ben şahsen msi lightning alırdım gerek tasarımı gerek performansı gerekse sıvı soğutmalı modellere oranla daha sessiz olması gibi. Sıcaklık olarak internette baktığıma göre max 70 derece oluyormuş 65 civarında gezicektir sıcaklığı.

@Silinen üye Dostum Seahawk Amazon stoklarında kalmadığı için öyle saçma bir fiyata sahip. Yoksa normal fiyatı $700 idi. Türkiye'den 3100-3400 arası bulursun. Ben 3305 liraya aldım buradan. İlk geldiğinde 3000 liraydı, MSI Gaming versiyonu 2900 idi. Seahawk oldukça sessiz çalışıyor, ne sistem boştayken ne de oyundayken bir kez olsun duymadım ondan gelen sesi. Çok tok ve kalın bir fan sesi var, neredeyse imkansız duymak. Kulağınızı yanaştırırsanız anca duyuyorsunuz. Lightning de sessiz olacaktır ama biri hava soğutma biri sıvı soğutma. Yine de karar size kalmış, Amazon fiyatına bakarak değerlendirmeyin ellerinde kalmadı adamların.

Eski ekran kartınızı amazona Türkiye'den mi yolladınız ?

Evet Türkiye hepsiburada.com'dan aldım. Çok harika bir bilgisayar topladım.
Sonra Amazon.com'u araştırınca gereksiz masraf yaptığımı düşündüm.

Amazon'dan alırsan uluslar arası garantili almalısın. Kartı Amazon'dan almadan önce Türkiye garanti servisini önce bul, incele, araştır, ara. sonra için rahat bir şekilde al derim.

Bende araştıracağım, birazdan konu olarak açacağım. Beraber öğreniriz.

@Silinen üye Dostum Seahawk Amazon stoklarında kalmadığı için öyle saçma bir fiyata sahip. Yoksa normal fiyatı $700 idi. Türkiye'den 3100-3400 arası bulursun. Ben 3305 liraya aldım buradan. İlk geldiğinde 3000 liraydı, MSI Gaming versiyonu 2900 idi. Seahawk oldukça sessiz çalışıyor, ne sistem boştayken ne de oyundayken bir kez olsun duymadım ondan gelen sesi. Çok tok ve kalın bir fan sesi var, neredeyse imkansız duymak. Kulağınızı yanaştırırsanız anca duyuyorsunuz. Lightning de sessiz olacaktır ama biri hava soğutma biri sıvı soğutma. Yine de karar size kalmış, Amazon fiyatına bakarak değerlendirmeyin ellerinde kalmadı adamların.

Bir arkadaşımız araştırmış bulmuş. MSI NVIDIA GTX 980TI Sea Hawk 1190 MHz DX12 PCI-E 3.0 Graphics Card: Amazon.co.uk: Computers & Accessories

O fiyat da pek ucuz sayılmaz. Vergi hariç 2700 lira yapıyor. Para birimi Pound, 1 Pound yaklaşık 4.25 TL'ye denk geliyor. Yani ucuz denemez.

Merhabalar;

Eski ekran kartım GTX 970 garanti gönderdim ve para iadesi yapıldı.

• Şimdi Amazon.com Gtx 980 Ti almak istiyorum. Açıkçası MSI markasından yana sorunum olmadı.
Sizinde bilgilerinizi ve tavsiyeleriniz almak istiyorum.

•Ayrıca yeni bir ekran kartı 2016'da sizce gelir mi?

• Amazon'dan alsam Türkiye'deki herhangi bir MSI servisine garanti gönderebilir miyim?
Garanti koşulları hakkında beni bilgilendirir misiniz?

Ayrıca Evga'nın sıvı soğutmalı ekran kartı hakkında yorumlarınız nelerdir?
Ve tabi garanti koşunlları burada servisi var mı?

GTX 980 Ti kullanan arkadaşlar markası ile kullandığını belirtirse memnun kalırım.
Teccübesi olan arkadaşların fikirlerini duymak isterim.

..
Bahsettiğin sıvı soğutmalı kartı bir arkadaşım kullanıyor. 50 dereceyi geçtiğini görmedim 2 saat oyun sonrası. Efsane bir kart şiddetle tavsiye ederim. Alternatif olarak galax hof yada evga superclock serisine de bakabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı