GTX 980 Tİ Marka Seçimi

Şimdi dediğim gibi directx 12 falan şuan karışık ben pek acil değilse önermiyorum şuan ekran kartı almayı. Pascal da amd nin yeni gpu mimarisi de 2016 da gelecek bunlar büyük ihtimal yaza denk gelir. Tam emin değilim ne zaman çıkar fakat ben temmuz gibi gelmesini bekliyorum. Daha yenisi, iyisini almak varken ufak bekler millet.
Peki bu sea hawk aldığım zaman beni rahat 4 sene götürür mü ultra ayarlarda ?

Ultra da ama tam komple ultra da ayar kısmadan hiçbir kart 4 sene götürmez senin kartın çok üst seviye 4 değil 5-6 sene de götürür ama 4 sene sonra çıkan oyunu ultra oynamayı bekleme. Ultra değil fakat ultraya yakın götürür şuan 2 sene içinde çıkan oyunlarda ayar kısmadan oynarsın bir sıkıntı yaşamazsın ama teknoloji günlük ilerlerken 4 sene sonra her şeyi ultra yaparım demek güç ama kart çok güçlü ultra olmazsa very high olabilir yani anlatabildiysem. Mesela gtx 590 2011 mart çıkışlı o zamanın gtx 980 ti si şimdi 7970 yani gtx 770, performansı veriyor yani baya düşmüş 5 sene geçmiş ama geçen sene 2015 martta çıkan oyunlarda da gtx 770 kadar göstermiş gtx 770 de her oyunu ultra açamıyor ama ultraya çok yakın açıyor bu arada ben forum ne der umrumda değil msi sea hawk almam gidip evga alırdım evga nvidia da bir numara o.c potansiyeli çok yüksek üstelik psu, anakart falan üretiyor ekran kartı üretti mi de 6-7 model üretiyor ben evga tercih ederdim msi yerine. Önemli nokta ayrıca ben bf3 için baktım şimdi hardline için baksak 7970 in de gerisinde kalır o kart 980 ti de öyle olacak ama seni ultraya yakın oynatır sıkıntı yaratmaz. Yani gtx 780 ti bile witcher 3 de falan 30 fps görüyor 4 sene sonra kesin ultra oynarsın demek güç.

Son düzenleme:
Evga hybrid serisi alıp bir de oc yaparsan oh mis. 60 derecede oynarsın herşeyi.

İlla 980 ti alınacaksa kusura bakmasın kimse evga gibi bir marka varken msi alınmaz. Kendini en iyi psuları üreten marka olarak tanıttıran, nvidia da 1 numara olarak tanıttıran marka varken msi alınmaz.

Düzenleme : Yok la yalan :D Msi daha iyiymiş benchmark testlerine bakmadan atmışım ben baya genelde evga daha iyi olur diye msi alın :D

Son düzenleme:
İlla 980 ti alınacaksa kusura bakmasın kimse evga gibi bir marka varken msi alınmaz. Kendini en iyi psuları üreten marka olarak tanıttıran, nvidia da 1 numara olarak tanıttıran marka varken msi alınmaz.

Düzenleme : Yok la yalan :D Msi daha iyiymiş benchmark testlerine bakmadan atmışım ben baya genelde evga daha iyi olur diye msi alın :D

Bir kişinin daha doğru yolu bulması ne kadar güzel. :) Keşke herkes araştırdıktan sonra gelip savunsa. Bir de araştırıp hala daha yanlışı savunanlar var o bambaşka bir olay. :)

Bir kişinin daha doğru yolu bulması ne kadar güzel. :) Keşke herkes araştırdıktan sonra gelip savunsa. Bir de araştırıp hala daha yanlışı savunanlar var o bambaşka bir olay. :)

Hayır ben kendim evga daha iyidir diye düşündüm o.c potansiyeli yüksek ve psu üreten bir firma daha iyi sıvı soğutmalı yapar diye düşündüm ama benchmarklara bakınca msi daha iyiymiş gamernexus da gördüm o zamanda yalan söylemenin kıvırtmanın anlamı yok yanılmışız deyip düzeltmek gerekir. Millet burada yardım istiyor danışıyor onları kandırmayalım. Msi bir tık daha önde evgaya göre ama evga daha az ısınmış ama zaten sıvı soğutma o az ısınma farkı değmez msi almak daha iyi duruyor :)

Hayır ben kendim evga daha iyidir diye düşündüm o.c potansiyeli yüksek ve psu üreten bir firma daha iyi sıvı soğutmalı yapar diye düşündüm ama benchmarklara bakınca msi daha iyiymiş gamernexus da gördüm o zamanda yalan söylemenin kıvırtmanın anlamı yok yanılmışız deyip düzeltmek gerekir. Millet burada yardım istiyor danışıyor onları kandırmayalım. Msi bir tık daha önde evgaya göre ama evga daha az ısınmış ama zaten sıvı soğutma o az ısınma farkı değmez msi almak daha iyi duruyor :)

Bütün yorumlarınızı okudum ve gerçekten tebrik ederim sizi. Alçakgönüllüğünüz olsun araştırıp dönüşünüz olsun.. MSI Seahawk suan icin en iyi 980 ti konumunda. 1 bucuk aydır kullanıyorum. Muhteşem bir kart. Bugüne kadar hep Asus kullanmıştım fan boy değilim ve şuan çok memnunum. iyi forumlar

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı