GTX 980 Tİ Marka Seçimi

Sea hawk oc de çalışıyormuş. çok güldüm. O yüzden mi ordaki bütün kartlar oc de iken evga base clock ta ve ne hikmetse çok iyi fps ler vermiş. Bir git işine hele.. evga base clock 1140mhz sea hawk oc lu 1291mhz le aynı kapışıyor bir kez daha kahkaha attım.

SAPPHIRE R9 Fury X 4G D5, 4 GB, HBM, 4096 bit Ekran Kartı, Fiyat: 2.495 TL

Kardeş sen bunu al 400-500 tl paran cebinde kalsın 1080p de her oyunu çatır çatır oynarsın 980 ti den (şuanlık) ufak geride diye gidip 3000 tl verme bana göre. Driverler rayına oturunca ve hbm teknolojisi daha da entegra olunca o farkı kapatma olasılığı hatta 980 ti ye geçme olasılığı var üstelik sıvı soğutma yanında geliyor. 3600 tl sıvı soğutmalı ve yeni mimari de bu sene gelecek değmez bana göre bu saatten sonra.

SAPPHIRE R9 Fury X 4G D5, 4 GB, HBM, 4096 bit Ekran Kartı, Fiyat: 2.495 TL

Kardeş sen bunu al 400-500 tl paran cebinde kalsın 1080p de her oyunu çatır çatır oynarsın 980 ti den (şuanlık) ufak geride diye gidip 3000 tl verme bana göre. Driverler rayına oturunca ve hbm teknolojisi daha da entegra olunca o farkı kapatma olasılığı hatta 980 ti ye geçme olasılığı var üstelik sıvı soğutma yanında geliyor. 3600 tl sıvı soğutmalı ve yeni mimari de bu sene gelecek değmez bana göre bu saatten sonra.
Önerilerinız için sağ olun lakin bekleyiş içerisindeyim her an herşey olabilir. Asgıya almış durumdayım şu anlık :) Hbm DRAM olayı alıp başını gidecek gibi duruyor o yüzden beklemek daha mantıklı :)

Kardeşim yurtdışında tanıdığın akraban vs varsa amazon üstünden onların adresine ve adına al gümrükte olmuyor. Daha uyguna geliyor. Ben Zotac gtx 980ti extreme edition ekran kartı aldım ve acayip ucuza geldi tr piyasasına göre. Tek sorun eğer gelen biri yoksa biraz beklemen gerekebilir. Sorun değil beklerim dersen ve yurtdışındada tanıdığın varsa bütçene göre burdakilerle aynı fiyata daha üst bişey alabilirsin. Eğer ki ben yurtdışı falan uğraşmam yada beklemem dersen bütçenide kasabiliyorsan Gigabyte gtx980ti tavsiye ederim. Arkadaşım aldı ve dün baktık gerçekten parasına değecek bir kart

Hocam Zotac GTX 980 Tİ AMP Extreme gibi bir seçenek de var. Fiyat karşılaştırması yapmadım ama kart performansının öteki 980 Tİ'lere göre daha iyi olduğunu duydum.

Önerilerinız için sağ olun lakin bekleyiş içerisindeyim her an herşey olabilir. Asgıya almış durumdayım şu anlık :) Hbm DRAM olayı alıp başını gidecek gibi duruyor o yüzden beklemek daha mantıklı :)

Bak millet en iyisini almak ister her zaman tabiki de fakat nvidianın bir gerçeği var yeni mimari geldiğinde eski kartlar düşüyor gerçekten amd de gene 7990 iş yapabiliyordu ama gtx 590, 690, 780 ti performansı gerçekten düştü millete bunu söyledin mi sana kızıyorlar ama gerçek 780 ti 1000 dolardı biliyor musun ama çıktıktan 1 sene sonra falan 400 dolar civarı gtx 970'e geçildi üstelik gtx 980 ti de yeni bir teknoloji yok hbm gibi. Ben 80 fps alıyorken driver oturmamış karta, driverları tam oturan 980 ti ile 89 almak için ek 500-600 tl para vermem kimse kusura bakmasın. Üstelik 3000 tl'lik 980 ti'ler sıvı soğutmasız. 2k ve 4k benchmarklarına baktığımızda fury x çok daha iyi işler çıkartıyor amd adam gibi yüklenmedi fury'lere amd bu hbm'yi geliştirirse ve 2016'da verdiği sözlerden olan hotfix ve driverleri daha iyi yapma sözünü tutarsa nvidia çok zorlanacak. Bu demek değildir 980 Tİ kötü kart alınmaz. Millet burasını anlamıyor işte yani 2015 başında olsak hadi git al çatır çatır oyna derim yani 4-5 ay sonra nvidia pascal gelecek ve amd 16 nm ile kart ürecek 16 nm nedir kardeşim. Üstelik bu kartlar şuan bulunan kartlar gibi directx 12 konusunda öyle olacak böyle olacak gibi sıkıntılara uğramayacak direct x 12'ye uygun, yeni mimari kartlar gelecek. Duruma bakar mısın şu son çıkan oyun xcom 2'de herkesin öve öve bitiremediği 970'ler 26-27 fps alıyor. Maximum Preset 16xAF 8xMSAA ayarlarında. Senin gidip nvidia alman bana para kazandırmayacak keza amd almanda ben mantıklı olanı söylüyorum sana. 980 ti şuan piyasada bulunan en iyi kart, en üst kart 10 numara kart. Bunu söylüyorum ben zaten benim dediğim direct x 12 ye tam uygun kartlar çıkacakken bu saatten sonra 3000 tl verip alınır mı sizce? Fury x gene ayrı bir teknolojiyle geliyor üstelik 2400 civarına bulabiliyorsun nvidianın her oyuna özel 300 mb lik driverleri ile nvidia odaklı oyunlarda ek 9-10 fps almak için 3000 tl verilmez kardeşim demek istediğim bu. Türkiye'de fury x'in fiyatı çok cazip. Fury x önerdi diye saçmalayan laf atanlar olacak bak gör istersen 980 ti bin basar diyecek olan olacak ben 980 ti daha iyi dememe rağmen. Amazondan getirt evga 980 ti onlarda 2300-2400 e denk geliyor ona hiç lafım olmaz ama türkiyeden alacaksan paran cebinde kalsın 500-600 tl ne demek askeri ücretin yarısı ne için işte ben kusursuz 60 fps zaten oynuyorum ama millet 980 ti var 70 fps alıyorum desin diye mi? Çok gereksiz pahalı 980 ti ler yazı bekle sağlam kart çıkar. 2 tane nvidia sli yaparsın olmadı pascalın gtx 970 muadilinden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bak millet en iyisini almak ister her zaman tabiki de fakat nvidianın bir gerçeği var yeni mimari geldiğinde eski kartlar düşüyor gerçekten amd de gene 7990 iş yapabiliyordu ama gtx 590, 690, 780 ti performansı gerçekten düştü millete bunu söyledin mi sana kızıyorlar ama gerçek 780 ti 1000 dolardı biliyor musun ama çıktıktan 1 sene sonra falan 400 dolar civarı gtx 970 e geçildi üstelik gtx 980 ti de yeni bir teknoloji yok hbm gibi . Ben 80 fps alıyorken driver oturmamış karta, driverları tam oturan 980 ti ile 89 almak için ek 500-600 tl para vermem kimse kusura bakmasın üstelik 3000 tl lik 980 ti ler sıvı soğutmasız. 2k ve 4k benchmarklarına baktığımızda fury x çok daha iyi işler çıkartıyor amd adam gibi yüklenmedi fury lere amd bu hbm yi geliştirirse ve 2016 da verdiği sözlerden olan hotfix ve driverleri daha iyi yapma sözünü tutarsa nvidia çok zorlanacak. BU DEMEK DEĞİLDİR 980 Tİ KÖTÜ KART ALINMAZ. Millet burasını anlamıyor işte yani 2015 başında olsak hadi git al çatır çatır oyna derim yani 4-5 ay sonra nvidia pascal gelecek ve amd 16 nm ile kart ürecek 16 nm nedir kardeşim. Üstelik bu kartlar şuan bulunan kartlar gibi directx 12 konusunda öyle olacak böyle olacak gibi sıkıntılara uğramayacak direct x 12 ye uygun, yeni mimari kartlar gelecek . Duruma bakar mısın şu son çıkan oyun xcom 2 de herkesin öve öve bitiremediği 970 ler 26-27 fps alıyor Maximum Preset
16xAF 8xMSAA ayarlarında. Senin gidip nvidia alman bana para kazandırmayacak keza amd almanda ben mantıklı olanı söylüyorum sana. 980 ti şuan piyasada bulunan en iyi kart, en üst kart 10 numara kart. Bunu söylüyorum ben zaten benim dediğim direct x 12 ye tam uygun kartlar çıkacakken bu saatten sonra 3000 tl verip alınır mı sizce. Fury x gene ayrı bir teknolojiyle geliyor üstelik 2400 civarına bulabiliyorsun nvidianın her oyuna özel 300 mb lik driverleri ile nvidia odaklı oyunlarda ek 9-10 fps almak için 3000 tl verilmez kardeşim demek istediğim bu. Türkiye de fury x in fiyatı çok cazip. Fury x önerdi diye saçmalayan laf atanlar olacak bak gör istersen 980 ti bin basar diyecek olan olacak ben 980 ti daha iyi dememe rağmen. Amazondan getirt evga 980 ti onlarda 2300-2400 e denk geliyor ona hiç lafım olmaz ama türkiyeden alacaksan paran cebinde kalsın 500-600 tl ne demek askeri ücretin yarısı ne için işte ben kusursuz 60 fps zaten oynuyorum ama millet 980 ti var 70 fps alıyorum desin diye mi. Çok gereksiz pahalı 980 ti ler yazı bekle sağlam kart çıkar. 2 tane nvidia sli yaparsın olmadı pascalın gtx 970 muadilinden.
Abi mesela ben seneye 11.sınıf olacağım. O yüzden bu sene yazın oyunun gözüne vuracağım. Şimdi ben ne yapıyım ?
Bide bu pascal ne zaman çıkacak ?

Abi mesela ben seneye 11.sınıf olacağım. O yüzden bu sene yazın oyunun gözüne vuracağım. Şimdi ben ne yapıyım ?
Bide bu pascal ne zaman çıkacak ?

Şimdi dediğim gibi directx 12 falan şuan karışık ben pek acil değilse önermiyorum şuan ekran kartı almayı. Pascal da amd nin yeni gpu mimarisi de 2016 da gelecek bunlar büyük ihtimal yaza denk gelir. Tam emin değilim ne zaman çıkar fakat ben temmuz gibi gelmesini bekliyorum. Daha yenisi, iyisini almak varken ufak bekler millet.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı