GTX 980 Tİ Marka Seçimi

Sıvı soğutmalı kart alacaksanız, şu an ki en iyi GTX 980 Tİ MSI' da. Onun sebebi ise Hybrid ile aynı çekirdek hızında daha sessiz olması. Ama Evga daha kalitelidir buna hiçbir şüphe yok. Benim önerime gelecek olursak sıvı soğutmalı ekran kartı önermiyorum. Hem kasada şık durmuyor ( Bunu MSI Sea Hawk alacağınızı farz ederek söylüyorum, Evga yine idare eder. ) hem de o kadar fiyat gereksiz. Yurt dışından alınca da garanti sıkıntısı oluyor. Garantisi olsa da, bir sorun anında çok bekliyorsunuz. Ben şu an için EVGA Classified modelleri dışında ( Çok pahalı olduğu için önermiyorum. ) en iyi MHZ/Soğutma oranı Galax markasındadır derim. Gerek malzeme kalitesi, gerek ülkemizdeki garanti süreci, gerek kart tasarımı hepsi muhteşem. O.C. edilmese bile oldukça fazla performans veriyor. Bunlar göz önünde iken, hala para bayıp sıvı soğutma alacağım derseniz de sizin tercihiniz. Üstelik söz konusu oyun iken sıvı soğutmalı bir GPU' ya gerek yok bana göre.
Galax Nvidia GeForce GTX 980 Ti HOF 6GB 384Bit GDDR5 (DX12) Fiyatı

Ayrıca şu EVGA vs MSI konusunda bir şey demek istiyorum. MSI daha sessiz çalışıyor ama EVGA' nın MHZ aralığı daha fazla. Bir müddet sonra sıcaklık artıyor ama ses artmıyor. Sonunda ise MSI ile aynı ses seviyesinde bir tık daha iyi performans veriyor. Tabi buna değer mi? Hayır. Sadece bir GPU' ya bol bol para yatırırım derseniz bu iki modelden hoşunuza giden herhangi birini alabilirsiniz. Bunların yerine hiç kasmadan normal MSI alsanız bile daha karlı çıkarsınız. Tabi iş hava soğutmaya elince EVGA ve GALAX açık ara daha iyi. Ayrıca yazmayı unutmuşum. Model çeşitliliği açısından Gigabyte tercih edebilirsiniz. Tabi bu da sizin tercihiniz.

Tabi ki EVGA Classified. ASUS ve MSI bilinenin aksine orta segment markalardır. EVGA ve GALAX (KFA2 ve Galaxy' nin birleşimidir kendisi.) şua n ki en kaliteli kartları üretir. Onları Gigabyte takip eder ve sonradan MSI ve ASUS gelir. Ve zayıf kalanlar ise birkaç modelleri hariç başarısız olan firmlardır.

Üstelik en fazla çekirdek hızı da EVGA' nın üst modelleri ile birlikte gelir. GALAX ise fiyatına oranla çok iyi performans verir. GALAX HOF modeli önerimdir.

Tabi ki EVGA Classified. ASUS ve MSI bilinenin aksine orta segment markalardır. EVGA ve GALAX (KFA2 ve Galaxy' nin birleşimidir kendisi.) şua n ki en kaliteli kartları üretir. Onları Gigabyte takip eder ve sonradan MSI ve ASUS gelir. Ve zayıf kalanlar ise birkaç modelleri hariç başarısız olan firmlardır.

Üstelik en fazla çekirdek hızı da EVGA' nın üst modelleri ile birlikte gelir. GALAX ise fiyatına oranla çok iyi performans verir. GALAX HOF modeli önerimdir.
Zannedersem Evga'nın Türkiye satışı yok.

Amd fury lerin driverleri şuan oturmadı. Yeni teknoloji ürünleri onlar 4096 bit yeni sistemle geliyorlar ve sıvı soğutmalı x modeli. Amd en üst çıkarttığı kartları el üstünde tutar her zaman. 6990, 7990, r9 295x2 gibi kartlar hep iyi olmuştur. Amd şuan 980 ti nin bir tık gerisinde ama yeni teknoloji fury düşünmeniz hiç de mantıksız olmaz bana göre. Fury x ler 2300-2500 arasına bulunabilirken en düşük gtx 980 ti 2900-3000 civarı arada öyle 400-500 tl fiyat farkına değecek bir performans yok kaldı ki 2k ve 4k da fury x 980 ti ye göre daha iyi rakip olabiliyorlar tam eşit hatta fury 1 tık önde desek yanlış olmaz 1080p ye oranla. 1080p için zaten 60 üstü veren kartlar sıkıntı yaşatmaz amd fury x e 2300-2500 arası verip amd nin fury modellerinin driver sorununu halletmesini beklerdim. Hbm teknolojisini çok iyi bir şekilde kullanacaktır amd. 980 ti kötü kart diyen zaten saçmalıyordur ama maxwell mimarili kart bu saatten sonra ben almazdım açıkçası ama alırsanız da size o alınır mı denecek mi kart değil piyasada ki en güçlü kart. 980 ti alacaksanız da önceki yorumda dediğim gibi Asus strix almanızı öneriyorum. Sıvı soğutma fanlı sisteme göre daha fazla sorun çıkartabilir ayrıca daha pahalı oluyorlar bildiğim kadarıyla. Yani şu 3600 e 980 ti alınmaz yani kusura bakmayın da :D Düz teknobiyotik sitesinden 2900 civarına Galax h.o.f alın bari paraya yazık. Önceden de olduğu gibi 780 ti bi ara 1000 dolardı şimdi gtx 970 e geçiliyor çoğu oyunda. Aynı durum gtx 690 kartı da yaşadı. O yüzden nvidianın yeni mimariye geçmek üzereyken kart her ne kadar 10 numara 5 yıldız olsa dahi almanızı önermiyorum ben yazı bekleyin sonra karar verirsiniz hem belli mi olur dolar düşer o zamana :D Şimdi çok bilen 980 ti ciler gelmesin kart 10 numara kart diye belirttim fakat bu saatten sonra ona o kadar para verilmesini saçma buluyorum.
Çok doğru söylüyorsunuz dün recep Baltaş ve Ali Güngör ün Hbm DRAM HAKKINDAKI VİDEOYU İZLEDİKTEN SONRA ALMA FİKRİMDE kırılmalar oldu resmen
UYARILARINIZ için teşekkür ederim.

Sıvı soğutmalı kart alacaksanız, şu an ki en iyi GTX 980 Tİ MSI' da. Onun sebebi ise Hybrid ile aynı çekirdek hızında daha sessiz olması. Ama Evga daha kalitelidir buna hiçbir şüphe yok. Benim önerime gelecek olursak sıvı soğutmalı ekran kartı önermiyorum. Hem kasada şık durmuyor ( Bunu MSI Sea Hawk alacağınızı farz ederek söylüyorum, Evga yine idare eder. ) hem de o kadar fiyat gereksiz. Yurt dışından alınca da garanti sıkıntısı oluyor. Garantisi olsa da, bir sorun anında çok bekliyorsunuz. Ben şu an için EVGA Classified modelleri dışında ( Çok pahalı olduğu için önermiyorum. ) en iyi MHZ/Soğutma oranı Galax markasındadır derim. Gerek malzeme kalitesi, gerek ülkemizdeki garanti süreci, gerek kart tasarımı hepsi muhteşem. O.C. edilmese bile oldukça fazla performans veriyor. Bunlar göz önünde iken, hala para bayıp sıvı soğutma alacağım derseniz de sizin tercihiniz. Üstelik söz konusu oyun iken sıvı soğutmalı bir GPU' ya gerek yok bana göre.
Galax Nvidia GeForce GTX 980 Ti HOF 6GB 384Bit GDDR5 (DX12) Fiyatı

Ayrıca şu EVGA vs MSI konusunda bir şey demek istiyorum. MSI daha sessiz çalışıyor ama EVGA' nın MHZ aralığı daha fazla. Bir müddet sonra sıcaklık artıyor ama ses artmıyor. Sonunda ise MSI ile aynı ses seviyesinde bir tık daha iyi performans veriyor. Tabi buna değer mi? Hayır. Sadece bir GPU' ya bol bol para yatırırım derseniz bu iki modelden hoşunuza giden herhangi birini alabilirsiniz. Bunların yerine hiç kasmadan normal MSI alsanız bile daha karlı çıkarsınız. Tabi iş hava soğutmaya elince EVGA ve GALAX açık ara daha iyi. Ayrıca yazmayı unutmuşum. Model çeşitliliği açısından Gigabyte tercih edebilirsiniz. Tabi bu da sizin tercihiniz.
hocam uzun uzun yazınız için bilgilerinizi düşüncelerinizi aktardığınız için öncelikle teşekkür ederim.
Hava soğutmalı olarak aklımda 1. Sırada GALAX 980 ti Hof modeli var :)

Bir de cümlelere büyük harfler başlayıp yazım hatası yapmazsanız süper olur. Ban falan yemeyin bu zamanınızda. :)

Zannedersem Evga' nın Türkiye satışı yok.
Vatan PC' de bile satılıyor. Şu an resmi olarak uluslararası garanti kapsamındaki ülkelerindeniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı