İşlemci ve GeForce GTX 980 marka seçimi

ddieddei

Hectopat
Daha fazla  
Meraba arkadaşlar. Şu an Amerikadayım ve hazır buradayken en pahalı olan ekran kartı ve işlemciyi almayı düşünüyorum. Bunlara uygun bir anakart modeli de önerebilirseniz sevinirim idare eden bir şey de olabilir. Sistem için geri kalanları Türkiye'den almayı düşünüyorum fakat amazon'dan ekran kartını seçtiğim zaman birçok alt model karşıma çıkıyor ve bunların hangisi iyi ya da beni bikaç yıl daha idare eder anlamıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 980'in üstünde bir nesil var. Niye en pahalısınız istediğinizi bilmiyorum fakat yine de size önereyim.
GTX 1080 standart ekran kartları arasında en iyilerdendir. GTX Titan X Pascal satışa sunulduysa o daha iyidir fakat ben gerek olduğunu düşünmüyorum ona. Asus, MSI, EVGA'dan birini seçin. GTX 1080 fazlasıyla yeter.
İşlemci olarak da en pahalı olanlar Xeonlar(1800$'a bulunanları var.) fakat yine çok iyi olan işlemciler arasında Intel i7 6950X(1700$) var. Daha uygunları: 6900K, 6850K ve 6800K. Bu işlemciler 2011v3 soket. Bunlardan birini alırsanız X99 bir anakart almanız gerekir. RoG Strix X99 olabilir. Bu işlemcilerden birini alırsanız uzun bir süre değiştirmenize gerek kalmaz ve zaten bu işlemcilerin çıkışları diğerlerine göre daha seyrektir.
Bir yanda da daha uygun fiyatlı fakat yine iyi olan i7 6700K var. Bu da 1151 soket bir işlemci. Bunu alırsanız da Z170 bir anakart alın. Z170A SLI Plus veya benim favorim olan Z170 Sabertooth Mark 1'ı alabilirsiniz.
Bana kalırsa i7 6700K ile GTX 1080 alın. Bellek almayı da unutmayın. DDR4 en az 16GB.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı