GTX 980Ti Marka Seçimi

@Silinen üye hem Corsair hem de Cooler Master size sorun çıkartmayacaktır. Fakat ben kasa ile kombine olması açısından bu şekilde bir öneride bulundum. Kasa ile kombine olsun diyorsanız evet buna değer, fakat param cebimde kalsın diyorsanız Corsair tercih edebilirsiniz. Şahsen Corsair kasa seçseydiniz Corsair güç kaynağı önerecektim. Amacım tamamıyla kombine ile alakalı. İki firma kalite bakımın aynı sayılır zaten.

Asus anakart kullanan biri olarak tavsiyem Asustur. Msi hakkında pek bir bilgim yok. Asus'un 5 yönlü optimizasyon programı çok güzel. Sistemi otomatik olarak o.c ediyor. Ram hızına kadar otomatik ayar yapmıştım ben all suite 3 yazılımı sayesinde. Hiç bios karıştırmaya gerek kalmıyor. Ekran kartı konusunda önceliğim evga, sonra asus, sonra msi'dir. Ancak kart sıcaklıkları yüzünden ben msi 980 ti sea hawk ı tercih ederdim. Diğer kartların çoğu 80 dereceye dayanıyor incelemelerde.
Şimdi siz böyle söyleyince iyice aklım karıştı. Sea hawk'mı yoksa asus strix oc edition'mı ?
@Recep Baltaş @Ali Güngör

Şimdi siz böyle söyleyince iyice aklım karıştı. Sea hawk'mı yoksa asus strix oc edition'mı ?
@Recep Baltaş @Ali Güngör
Açıkçası senin beklentilerine bağlı. Benim kasada hava akımı çok güze.l Cooler master haf x 942 kullanıyorum. Kasa içindeki sıcaklığı olduğu gibi dışarı atıyor. Ancak bu yaz aylarında odanın belirgin şekilde daha fazla ısınmasına sebep oluyor. Beni rahatsız ediyor. Nasıl işlemcilerde su soğutma çıktığında rahatladıysak, ekran kartları için de aynısı geçerli. 60 dereceleri geçmeyen bir kart çok güzel olur. Hava soğutmalı kartlar otomatik ayarlarda genelde %50 kapasitede çalışıyor. O zaman kart ısısı 70 80 derecelerde seyrediyor. Fan hızını arttırıp sıcaklığı düşürebilirsin. O zaman da fan sesi rahatsız ediyor. Tercih senin..

Açıkçası senin beklentilerine bağlı. Benim kasada hava akımı çok güze.l Cooler master haf x 942 kullanıyorum. Kasa içindeki sıcaklığı olduğu gibi dışarı atıyor. Ancak bu yaz aylarında odanın belirgin şekilde daha fazla ısınmasına sebep oluyor. Beni rahatsız ediyor. Nasıl işlemcilerde su soğutma çıktığında rahatladıysak, ekran kartları için de aynısı geçerli. 60 dereceleri geçmeyen bir kart çok güzel olur. Hava soğutmalı kartlar otomatik ayarlarda genelde %50 kapasitede çalışıyor. O zaman kart ısısı 70 80 derecelerde seyrediyor. Fan hızını arttırıp sıcaklığı düşürebilirsin. O zaman da fan sesi rahatsız ediyor. Tercih senin..
Şimdi ben onu alırsam fanını nereye bağlıyacağım ?
En iyisi asus'u seçmek.

Şimdi ben onu alırsam fanını nereye bağlıyacağım ?
En iyisi asus'u seçmek.
Bağlaması çok kolay. Montaj videolarını izleyebilirsin. Kasa arkasına egzoz fanı dedikleri yere, yani kasanın arkasına takacaksın. Sıkıntı kartı bulmak. Sadece internet üzerinden satış yapan bir sitede var şuan. Vatan veya eksen gibi mağazaların stoklarında yok. Yine de performans açısından hangisini alırsan al, pişman olmayacaksın. Hayırlı olsun..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı