Güç, boy ve aşağılanma psikolojisi

Uzun boylu olmayı güçlü olmak sanmıyorum güzel kardeşim bir 5 cm daha uzun olsam iyi olurdu diyorum.

Evet herkes en az 1.80 olmak istiyor sizi anlayabiliyorum. Eğer sizin bu psikolojinizi bozuyorsa boy uzatma tedavileri var ama denge sorunları yaşadıklarını belirtiyor insanlar. Bacak kemiklerinizi kesip aralık bırakıp kemiğin yavaşça uzamasını sağlayabiliyorlar. Fakat sizin yaşınız için erken 4-5 cm daha uzarsınız. Uzamasanızda önemli değil boy tek başına bir etken değil. Kısa boylu insanlar ülke yönetimine gelebiliyorlar boy = hayattaki başarı olarak bakmamalısınız. Ne zaman boyunuzun uzaması duracağıda belirsiz 25 yaşına kadar uzayanlar var. Doktora giderseniz zaten size beslenme konusunda destekte olur uzarsınız. Fakat sonunda genetikte bitiyor. Benim Almanya'daki Avrupa'daki akrabalarım benden 5-10 cm daha uzun onların beslenmeleri çok daha iyi hatta Avrupa'dan geldiklerinde benim zayıf olmama laf etmişlerdi.

Evet herkes en az 1.80 olmak istiyor sizi anlayabiliyorum. Eğer sizin bu psikolojinizi bozuyorsa boy uzatma tedavileri var ama denge sorunları yaşadıklarını belirtiyor insanlar. Bacak kemiklerinizi kesip aralık bırakıp kemiğin yavaşça uzamasını sağlayabiliyorlar. Fakat sizin yaşınız için erken 4-5 cm daha uzarsınız. Uzamasanızda önemli değil boy tek başına bir etken değil. Kısa boylu insanlar ülke yönetimine gelebiliyorlar boy = hayattaki başarı olarak bakmamalısınız. Ne zaman boyunuzun uzaması duracağıda belirsiz 25 yaşına kadar uzayanlar var. Doktora giderseniz zaten size beslenme konusunda destekte olur uzarsınız. Fakat sonunda genetikte bitiyor. Benim Almanya'daki Avrupa'daki akrabalarım benden 5-10 cm daha uzun onların beslenmeleri çok daha iyi hatta Avrupa'dan geldiklerinde benim zayıf olmama laf etmişlerdi.
O ameliyatı olamam zaten para yok ve kemik sorunuyla uğraşmak istemiyorum doğal yolla uzaman lazım 180 olmadı 177-180 arasına da razıyım yeter ki 5 cm daha uzayak.

Merhaba size kendi konumda bir cevap yazmıştım ama derdinizi daha iyi anlamak için açtığınız konulara bakmaya karar verdim ve evet sizden cidden bu olayları baya kafayı takıyorsunuz ve anladığım kadarıyla kafaya takmayı bırakamıyorsunuz ayrıca metal olarak zaten pek iyi olmadığınızı söylüyorsunuz ki zaten bu güç ve boy olayları sizi oldukça yormakta. Benim tavsiyem bir psikolojik yardım almanız
Teşekkür ederim fakat psikolojik yardıma gerek bu sorunu kendim çözmeliyim.

Ne alaka? Sigmalık bu tür konuları takmak demek değildir.
Sigmacılar dediğimiz kişiler; yaklaşık 15 yaş ergenlere cinsiyetçilik aşılayan, kızları kırmayı, aşağılamayı marifet olarak gören, zavallı bir şekilde havalı olmaya çabalayan, egomanyak, acayip bir tür.
Bir de idol aldıkları var...
Sigma kuralları
İbretlik dizi, film karakterleri
...

Bu kardeş; bu populer kültür bakunun etkisinde kalmış ve havalı(!) olmaya çabalamış olabilirdi, onu yıpratan şey bu olabilirdi; o yüzden bu soruyu sordum.

Uzun boylu olmayı güçlü olmak sanmıyorum güzel kardeşim Bi 5 cm daha uzun olsam iyi olurdu diyorum.
Emin misin? Bu konunun %90'ı boy.
sadece güçlü olmamız lazım
...
Boy saplantın var. "Keşke boyum olsa da güçlü olsam" kafasından çıkamıyorsun bir türlü.

Fiziksel olarak güçsüz müsün?
Dediğine göre uzun zamandır spor yapıyorsun, kilolu olabilirsin bazısı öyle oluyor ama bu kaslanmana engel değil, açıkçası seni hiç görmediğim için konuşamam.
Ayrıca boy... Değiştiremeyeceğin şeyler için yakınmamayı öğrenmelisin.
Bir zamanlar ben de senin gibiydim, kendimi olağanüstü güçlü olduğumu falan düşünüyordum, üstelik bunu kanıtlamak için uğraşıyordum, içinde bulunduğum nesile olan nefretim beni delirtmişti... Tıpkı senin gibi benden uzun olanları görünce kendimi aşağılanmış hissediyordum...
Ama çok şey değişti.
Tipsizim, zayıfım, malım ve özürlüyüm.
İsterdim senin gibi kaslı(?) olmayı, boyum 2 metre olsun isterdim.
Ben 1.78'im ama kendimi kısa hissediyorum, en azından 1.86 falan olabilirdim... Şimdi bunu dememin ne anlamı vardı, yakınmamın anlamı neydi?
Değiştiremeyeceğin şeyler için kendini yıpratacak mısın? Bu yaştan sonra boyun 1-2 cm falan uzar anca. Ayrıca boyu önemsiz kılan birçok şey var, senin kütlen var, uzun olanlar kolay devrilebilir. Kimse kimseyi kısa olduğu için yargılaması doğru değil, ayrıca çok kısa da değilsin.
Tekrar okur musun?

Son düzenleme:
Sigmacılar dediğimiz kişiler; yaklaşık 15 yaş ergenlere cinsiyetçilik aşılayan, kızları kırmayı, aşağılamayı marifet olarak gören, zavallı bir şekilde havalı olmaya çabalayan, egomanyak, acayip bir tür.
Sigma kuralları
...

Bu kardeş; bu populer kültür bakunun etkisinde kalmış ve havalı(!) olmaya çabalamış olabilirdi, onu yıpratan şey bu olabilirdi; o yüzden bu soruyu sordum.

...
Boy saplantın var. "Keşke boyum olsa da güçlü olsam" kafasından çıkamıyorsun bir türlü.

Tekrar okur musun?
Yok öyle bir şey boyum olsa da güçlü olsam diye bir şey güçlüyüm ama bir 5 cm daha uzun olsa iyi olur diyorum düzgün okusan anlayacaksın sigmalık la alakası yok sevdiğim için koydum ayrıca sigma tanımı bu değil genelleme yapmışsın .

Sigma kuralları
...

...

Tekrar okur musun?
Profil fotondan daha ergence değil sigmalık bence. Yanlış anlamlandiran kesim tabiki var bu doğru ama sigma erkek kavramı farklı bir şey.

güçlüyüm ama bir 5 cm daha uzun olsa iyi olur diyorum
Olabilir. Ee, sorun ne şimdi? Yapacak bir şey var mı bunun için? Ayrıca zaten güçlüymüşsün bence senin boya gereğin yok, kimse de seni boyun için aşağılamaz. Rahat olmalısın ve kendin ile barışık ol. Kendini sev, bence güç konusunda kötü bir tarafın yok gibi.

sigma tanımı bu değil genelleme yapmışsın .
Bu konu, burada tartışılmaz...
Bu arada profil fotoğrafına dayanarak söylemedim sana bunları, ona bakarsak forumda kaç tane Bateman var. Ben seni uzun zamandır forumda görüyordum; dilin, onların dili gibiydi. Sana sadece sordum "Sen sigmaqwe=p mısın?"

Yeni konular

Geri
Yukarı