Çözüldü Güç kaynağı ses çıkartıyor ve ses duruyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CripsXX

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Bundan 2 gün önce güç kaynağımdan ses gelmeye başladı. Hiçbir şey olmadığı halde için açtım falan, baktım kablo fana değiyor mu diye, değmiyordu, ondan sonra geri güç kaynağını takıp bilgisayarı çalıştırdım ve ses sonra gelmedi. Ondan sonraki gün ise bilgisayarı çalıştırdığımda sanki fan kablolara çarpıyormuş gibi bir ses geliyordu. Bilgisayarı kapat aç yapıp 10 dakika masaüstünde beklerken o ses gitti. Şimdi bugün de aynısı oldu. Bilgisayarı açtım, sonra kapatıp geri açtım, 10 dakika bekledim, bilgisayardan ses kesildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Peki teşekkür ederim nasıl yağlanırmış bakacağım.

Hocam PSU'yu kasadan sökün ve PSU'nun kapağını açın, fan büyük ihtimalle soketlidir, fanı PSU'nun içinden sökün fanın arkasında etiketi kaldırın tam ortada kapak var yağlama yeri için, oraya bakın makine yağı dökün. Kesinlikle ayçicek, zeytin yağı falan dökmeyin, kesinlikle makine yağı dökün. Şimdi diyeceksiniz makine yağını nereden bulacağız diye, Tahtakale'ye gidiyorsunuz alıyorsunuz bu kadar.
Benim de 11 yıllık yorgun demokratımın güç kaynağında aynı sorun vardı. Sanırım güç kaynakları ömrünü doldurmaya başladıkça böyle sorunlar yaşanıyor. Uçak kaldırır gibi bağırırdı rahmetli, 5-10 dakika bekler kafasına vurunca susardı. Sıcak havalarda fazla bağırmazdı ama soğuk havalarda 2 oda yandan bile duyulurdu sesi.

Arkadaşlar fanlarınızı neden yağlamıyorsunuz ondan dolayı :D 11 yıllık PSU halenda sapa sağlam çalışıyor şu anda eğer düzgün kullanır temizliği yaparsanız o PSU neredeyse size sonsuza kadar gider.

Peki teşekkür ederim nasıl yağlanırmış bakacağım.

Hocam PSU'yu kasadan sökün ve PSU'nun kapağını açın, fan büyük ihtimalle soketlidir, fanı PSU'nun içinden sökün fanın arkasında etiketi kaldırın tam ortada kapak var yağlama yeri için, oraya bakın makine yağı dökün. Kesinlikle ayçicek, zeytin yağı falan dökmeyin, kesinlikle makine yağı dökün. Şimdi diyeceksiniz makine yağını nereden bulacağız diye, Tahtakale'ye gidiyorsunuz alıyorsunuz bu kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı