Güncel Gaming Laptopların Ömrü

Josehan22

Decapat
Merhabalar. Ortalama 8000-9000 TL'ye alacağım güncel bir Gaming laptopu ortalama kaç yıl rahat kullanırım? Rahat kullanımdan kastım AAA oyunları 1080P orta ayarlarda 60FPS oynamak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Ortalama 8000-9000 TL'ye alacağım güncel bir Gaming laptopu ortalama kaç yıl rahat kullanırım? Rahat kullanımdan kastım AAA oyunları 1080P orta ayarlarda 60FPS oynamak.
Şimdi buraya herkes kendi düşüncesini yazacak fakat laptop'un ömrü tamamen senin kullanımına bağlı sen nasıl kullanırsan ömrü de o kadar çok uzun olur.
Ben senin nasıl kullandığını bilemediğim için senin adına bir şey söyliyemem fakat kendi adıma konuşmak gerekirse bana rahat 6-7 yıl gider hatta çok temiz kullanırsam 8-9 da olabilir.

Şimdi buraya herkes kendi düşüncesini yazacak fakat laptop'un ömrü tamamen senin kullanımına bağlı sen nasıl kullanırsan ömrü de o kadar çok uzun olur.
Ben senin nasıl kullandığını bilemediğim için senin adına bir şey söyliyemem fakat kendi adıma konuşmak gerekirse bana rahat 6-7 yıl gider hatta çok temiz kullanırsam 8-9 da olabilir.
Onu sormamış anladığım kadarıyla. Sormak istediği alacağı bilgisayar ile kaç yıla kadar çıkacak yeni oyunları 1080p 60 FPS’de oynayabileceğini sormuş.

Teşekkürler hocam aynen bunu kast etmiştim.

Değiştirilme imkanı var mı? Varsa bu zor ya da pahalı bir işlem mi?
Değiştirilebilir elbette. Cihaza göre değişir zorluğu. Bazılarının arka kapak çok kolay bazılarında biraz zor olabiliyor açılması. Ayrıca 2 yılda ölmez. 2 yılda ölmesi için çok hor kullanmanız gerekir. 2 yıl sonunda bataryanın kapasitesi %70 ile %80 arasına düşecektir. Bu sizin kullanımınız ile alakalı.

Benim bilgisayarımın bataryası 38.000 MaH. Şimdi kalan kapasite 23.000 civarında. 3 yıl oldu. Normal bir kullanıcıyım oyunda oynarım filmde izlerim. Ayrıcı bilgisayarım oyun bilgisayarı değil. Orta seviye bir bilgisayar. Oyun bilgisayarlarında batayalar daha dayanıklıdır diye düşünüyorum normal laptoplara göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı