Günde 1000-1500 kalori almak

Hocam günde sadece 1000 kalori almanız aşırı sağlıksız olacaktır.
Bir ara zayıflamak için 2 ay boyunca sadece yulaf yedim ve maksimum 1200-1300 kalori aldım.
Fakat pişman oldum çünkü yağlarla birlikte kaslarımda erimişti.
6-7 aydır vücut geliştirme yaparak kas kütlemi toparladım fakat sadece diyet ile kilo vermek sağlıklı bir şey değil.
Bunu bir düşünün isterseniz, eğer ki günde 1000 kalori alırsanız belirli bir süre sonra vücudunuz o kalori bazına alışacak ve 1000 kalori alsanız bile kilo veremeyebilirsiniz.

Kendinize göre ayarlayın diyeti. Ama genel kaideler bunlardır. Şeker, tuz, ekmek yok.
Ek olarak yediğiniz yemeklerin porsiyonlu olması gerekir. İmkanınız olursa yemek tartısı alarak yemeklerinizi ölçülü yiyin.

Neticede bütün diyetler birbirine benzer.
Saydığınız yiyecekler (karbonhidrat, şeker) yenmemesi gereken temel şeyler zaten. Bütün diyet bir tek onlardan oluşmuyor. Meyvesi, sebzesi, içmeniz gereken içecekler vb. bir sürü şey var. Porsiyonlar da çok önemli.

Hocam günde sadece 1000 kalori almanız aşırı sağlıksız olacaktır.
Bir ara zayıflamak için 2 ay boyunca sadece yulaf yedim ve maksimum 1200-1300 kalori aldım.
Fakat pişman oldum çünkü yağlarla birlikte kaslarımda erimişti.
6-7 aydır vücut geliştirme yaparak kas kütlemi toparladım fakat sadece diyet ile kilo vermek sağlıklı bir şey değil.
Bunu bir düşünün isterseniz, eğer ki günde 1000 kalori alırsanız belirli bir süre sonra vücudunuz o kalori bazına alışacak ve 1000 kalori alsanız bile kilo veremeyebilirsiniz.
Dediğim gibi daha önce yapmıştım bu diyeti. Günde 1000 kalori alarak. Sizin mantığınıza göre 1000+ her şey kilo olarak bana dönecek bazal metabolizmam yavaşladığı için. Aksine karantinaya girmeden önce gram kilo almıyordum. Bazal metabolizma felan hikaye.

Geri
Yukarı