Günde 7-10 saat bilgisayar oyunu oynuyorum gözlerim bozulur mu?

Arkadaşlar soru başlıkta, cevap verir misiniz(4-5 yıldır böyleyim, bazen 7 saatin altına inebiliyor.)
Aynı şekilde bende günde en az 12-16 saat arası pc başındaydım ve yaklaşık 8 senedir bu şekilde günlerim geçiyordu. Sonuç olarak gözler bozuk kaç numara oldu inan bilmiyorum gözlük var ama takmayı sevmiyorum. Baş ağrısı eklem ağrıları bile olmaya başladı. 2 hafta önce pc bozuldu. iyi ki bozuldu sayesinde can sıkıntısından spora başladım evde eklem ağrılarım son buldu. Uyku düzenim düzeldi. Hayat gözüme artık daha farklı geliyor. Tavsiye ederim.

Böyle devam edersen bozulur. 2017-2018 yılları arasında günde en az 7-8 saat manyak gibi masa başındaydım sonra doktora gittik 0.75 artmış birden. Ailede gözler sağlam oluyor genelde.

Şehir efsanelerinde bugün.
10 senedir bilgisayar başındayım bir sorununu görmedim. Yaş ilerledikçe dikkat etmek gerek tabi artık :D

Yaş ilerledikçe gözlerde sıkıntı oluyor. Ben de bir şey olmaz derdim hep. Ama öyle değil. Otura otura kilo bile almaya başlıyorsun. Daha çabuk yorulmaya başlıyorsun. Falan filan. Zararlarını saymaya ömrüm yetmez.. Zararı yok diyen kişilere sakın inanma.

Belli aralıklarla mola verir, etrafa bakarsan ve genetiğinde yoksa bozulmaz. Ben 22 yaşındayım 15 yıldır bilgisayar başındayım ve şimdilik sorun yok.

Geri
Yukarı