Günde 7-10 saat bilgisayar oyunu oynuyorum gözlerim bozulur mu?

Bazı kişilerin gözleri bozulmaz, ama benimkiler "pert" oldu, hala akıllanamadım. Özellikle karantina da günde 16 saat oynadığım bile oluyor.

Ara vermen, ekranın parlaklığı, uzaklık, nasıl baktığın hepsi bir faktör düzgün dikkat edersen bir şey olmaz.

İnan ki 5 yıldır minimum 8 saat oynuyorum birçok insandan iyi görüyorum ama sen yine de dikkat et

(Not: Bilgisayar gözlükleri var işe yarar mı bilmem ama deneyebilirsin onu.)

Arkadaşlar soru başlıkta, cevap verir misiniz(4-5 yıldır böyleyim, bazen 7 saatin altına inebiliyor.)

Şimdi bir tıp okuyan olarak gözlerde ışık etkisi vardır bu parlaklık yani eğer fazla parlaklıkla bakarsanız herhangi bir cisme vb. miyop göz bebeğimiz küçülür küçüldükçe uzağa göremezsiniz ve bir süre sonra gözünüzdeki yaşlar kurumaya buharlaşmaya başlar ilerki zamanlarda bu gözünüzde ciddi rahatsızlıklara neden olabilir maksimum 6 saat oda gözlük kullanmalarını tavsiye ediyoruz bilgisayar için hem gözünüzü yormaz hem de sıkıntı olmaz ilerde ciddi problemler yaşanabilir. İyi günler.

KNK ben bilgisayarda çizgi görüyorum gözlerimden dolayıymış.

O nedir gözün içinde pingmentler vardır miyop ta yani tıp diliyle bunlar sinir gibi bir şey yukarıda belirttiğim gibi bu pingmenler yok oluyor ve bazen bazı renkleri zor görürsünüz ayrıca bu sizin uzağa göreminize bozacaktır maksimum 5-6 saat eğer çalışıyorsanız eğer çalışmıyorsanız 5 saat.

O nedir gözün içinde pingmentler vardır miyop ta yani tıp diliyle bunlar sinir gibi bir şey yukarıda belirttiğim gibi bu pingmenler yok oluyor ve bazen bazı renkleri zor görürsünüz ayrıca bu sizin uzağa göreminize bozacaktır maksimum 5-6 saat eğer çalışıyorsanız eğer çalışmıyorsanız 5 saat.
Ya normal hayatta öyle birşey yok sadece pc ye fecince oluyo televozyinda fln olmuyo azallttum ondan dolayi

Yeni konular

Geri
Yukarı