Günde kaç saat ders çalışıyorsunuz, vaktinizi nasıl harcıyorsunuz?

Çalışmadığım için aylık kazancım ortalama 1000TL'ye denk geliyor. Onunla da internetten alışveriş yapıyorum. Dışarı çıkmayı sevmiyorum. Bir gün mezun olursam ve askerden sonra düzen kuracağım.

Ben de aşağı yukarı o kadar kazanıyorum. Fazla giderim olmadığı için yetiyor bana.

12 saat gece çalışıyorum akşam saat 22.00 gidiyorum sabah saat 10.00 çıkıyorum işten. Eve geliyorum direkt uyuyorum. Saat 6 veya 7 oluyor maalesef. Sonra tekrar işe. 5 günüm böyle geçiyor. 2 gün iznim var. O da perşembe cuma günleri izinliyim. Onda da bilgisayar başındayım oyun, film, müzik vs. zaten gezmekten nefret ettiğim için gitmiyorum hiçbir yere. Benim de böyle işte günüm bitiyor. Ömür cidden çok kısa dostlar. Yaş ilerledikçe zamanın sudan bile hızlı aktığını idrak ediyorsun. Hayatımın özeti: "Etrafa bakıyorum. Aynı şeyler, farklı gün." (Mr. Robot) bu repliği çok seviyorum. Sanki her şeyi özetliyor gibi.

Selam. Günde kaç saat ders çalışıyorsunuz, ders dışında 2 saatten fazla yaptığınız işleriniz nelerdir ve yeterli geliyor mu?

Kendim için; 5-6 saat ders (bazen daha fazla) 2 saat oyun, kalan saatler rutin işler ve bir şeyler okumak makale/forum ve uyumak diyebilirim. 12/24 tamamlanıyor bu şekilde. :)
No ders.
Akşama kadar PC başında.
11'de uyku.
Çünkü işsizim.

Hayatımda üniversite zamanları hariç 5 dk bile ders çalıştığımı hatırlamıyorum :) Nefret ederdim. O kadar enerjik olduğum halde derse oturunca anında uykum gelirdi. Öte yandan dersle ilgili olmayan kitapları ise ilgiyle okurdum. Ünide ise sözel derslerde yine sıkılıyordum maksimum 2 saat. Ama sayısal olanlarda 4-5 saat çalıştığım olurdu. Diğer okuduğum bölümde de (konservatuvar) bunun karşılığı benzer şekilde müzik teori, armoni vb. dersleri severek ve uzun süre yapmam ama diğer tamamen sözel derslerden sıkılmam şeklindeydi. Tabi birde enstrumanım (piyano) ile ilgili "ders"ler var ama o ayrı. Günde 7-8 saati bulurdu. Başka şansınız yok zaten. Değil bütün gününüzü, bütün hayatınızı adamanız lazım.

65 yıllık ortalama insan omrumuzun 32,5 yılı uyuruz. 40 yıla yakın ter dökeriz sabah 8 akşam 8 + Mesai .Bize ne kaldı ? Bulursanız ne Yapardınız ?

Yeni konular

Geri
Yukarı