Günde kaç saat uyunmalıdır?

Tommy Vercetti

Hectopat
Daha fazla  
Pazartesi günü yeni işe başlayacağım sabah 10 akşam 10. Akşam 10'da eve geldiğim için akşam 2 sabah 8 arası uyumayı planlıyorum ama 2-7 arası olursa daha iyi olur benim için 5 veya 6 saat uyumanın bir zararı olur mu?
12 saat iş mi olur demeyin iş yok :)
Yaş 18.

İşin ne olduğu önemli değil, 12 saat mesaiye 6 saat uyku yetersiz. Bunu ortalama bir insan için söylüyorum. İlk zamanlar sıkıntı yaşamasan da alman gerekipte almadığın uyku süreleri biriktiğinden vücut her geçen günü bir öncekine göre daha bitkin kapatacaktır. Haftasonu izin vardır umarım. En azından o günler dinlenirsin.

İşin ne olduğu önemli değil, 12 saat mesaiye 6 saat uyku yetersiz. Bunu ortalama bir insan için söylüyorum. İlk zamanlar sıkıntı yaşamasan da alman gerekipte almadığın uyku süreleri biriktiğinden vücut her geçen günü bir öncekine göre daha bitkin kapatacaktır. Haftasonu izin vardır umarım. En azından o günler dinlenirsin.
Pazar günü yarım gün izin var, olmasa ne yapardık.

Senin yaş grubunda araştırmalara göre 7 ila 9 saat arası uyku tavsiye ediliyormuş. 6 saatten az veya 11 saatten fazla uykunun ise hiç uyumamaktan fazla zararları olabiliyor. En az 6.30-7 saat uyuman en iyisi. Az uyumak ölüm riskini bile arttırıyor ki sen üstüne bir de 12 saat çalışacaksın.

8-9 saat uyku insanı yorar 6 saat ideal uyku süresidir.
Yetişkin bir birey için 8-9 saat ideal olandır zaten. Hatta bir makale bırakıyorum, okumanızı tavsiye ederim.

Pazartesi günü yeni işe başlayacağım sabah 10 akşam 10. Akşam 10'da eve geldiğim için akşam 2 sabah 8 arası uyumayı planlıyorum ama 2-7 arası olursa daha iyi olur benim için 5 veya 6 saat uyumanın bir zararı olur mu?
12 saat iş mi olur demeyin iş yok :)
Yaş 18.
Senin durumunu anlıyorum. Bende bir internet kafede her gün 8 saat çalışıyorum. Mümkünse 8 saat uyumaya gayret göster yoksa uykusuzluk ve stress gibi etkiler zamanla üzerine çöker.

Son düzenleme:
Yetişkin bir birey için 8-9 saat ideal olandır zaten. Hatta bir makale bırakıyorum, okumanızı tavsiye ederim.
Hocam 9 saat çok fazla o kadar olamaz 8 saat uyumak yeterli olabilir fakat ben uzun zamandır sadece 6 saat uyuyorum ve vücudum buna rahatça alıştı benim tabii insandan insana değişir ben istesemde 7-8 saat uyuyamam zaten fazlasıyla meşgulüm o kadar zaman ayırmam olanaksız.

Yeni konular

Geri
Yukarı