Günlük kullanım için Linux önerisi

Intel HD 3000.
i5-2450M 2.5 GHz.
8 GB RAM.
Deneyimim çok önemli değil kullanımı kolay olsun, stabil çalışsın, sorun çıkarmasın benim için yeterli. Ayrıca güncel olursa tadından yenmez.

Kubuntu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tercih edebilirsiniz. KDE ile gelen güzel bir dağıtım. Alternatif olarak KDE5 yerine KDE6 ile gelen ve KDE ekibince geliştirilen kdeneon dağıtjmına bakabilirsiniz.

Aslında sistem Windows 10 kaldırmayacak kadar da fena değil. Benzer bir sistemde Windows 10 çalıştırmıştım. Sanırsam HDD kullanıyorsun o zaman normal :D

Evet, HDD kullanıyorum. Windows 10 çalışıyor fakat biraz hantal çalışıyor gibi akıcı değil yani.

Tercih edebilirsiniz. KDE ile gelen güzel bir dağıtım. Alternatif olarak KDE5 yerine KDE6 ile gelen ve KDE ekibince geliştirilen kdeneon dağıtjmına bakabilirsiniz.
KDE nedir? Kısaca bahsedebilir misiniz?

KDE nedir? Kısaca bahsedebilir misiniz?

Masaüstü ortamı. Kubuntu'nun da kullandığı. Rona hocamın dediği KDE Neon, Kubuntu'dan daha iyi performans verecektir.

Aslında sistem Windows 10 kaldırmayacak kadar da fena değil. Benzer bir sistemde Windows 10 çalıştırmıştım. Sanırsam HDD kullanıyorsun o zaman normal :D

i7 4510U CPU ve NVIDIA GeForce 840M ekran kartıyla 8 GB RAM de SSD ile benim bilgisayarım kasıyor. Bu bilgisayar nasıl kasmasın?

Arkadaşlar yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Tercihim Xubuntu Dual boot Windows 7 oldu. Xubuntu da oynadığım oyunda birçok hata aldığım için oyun için Dual boot tercih ettim.

Geri
Yukarı