Günlük kullanım Linux dağıtımı önerisi

Je m en fiche

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Günlük kullanım amaçlı şöyle ara yüzleri falan tatlı bir Linux dağıtımı arıyorum.
Sistem 8x2 RAM ve Ryzen3 Pro 2200G'den oluşuyor SSD mevcut.
Oyun amaçlı kullanmayacağım biraz bakınınca tasarım konusunda Manjaro ve Fedora hoşuma gitti fakat önceden sadece siber güvenlik için Kali kullandığımdan günlük kullanımda bilgisizim önerilerinizi bekliyorum :)
Şu an en önemli şey tasarım benim için çünkü sadece LibreOffice ve internet arasında gezeceğim.

Günlük kullanım amaçlı şöyle ara yüzleri falan tatlı bir Linux dağıtımı arıyorum.
Sistem 8x2 RAM ve Ryzen3 Pro 2200G'den oluşuyor SSD mevcut.
Oyun amaçlı kullanmayacağım biraz bakınınca tasarım konusunda Manjaro ve Fedora hoşuma gitti fakat önceden sadece siber güvenlik için Kali kullandığımdan günlük kullanımda bilgisizim önerilerinizi bekliyorum :)
Şu an en önemli şey tasarım benim için çünkü sadece LibreOffice ve internet arasında gezeceğim.

Bunlara bakabilirsiniz, hangisini severseniz onu kullanın: Zorin, Elementary, Kubuntu, Linux Mint.

@Je m en fiche sevdiğiniz masaüstü nedir?
Çok basit ve kapalı tasarımları pek sevmiyorum açıkçası kali'de sadece iş yaptığım için sıkıntı değildi fakat üstteki önerilerde en çok beğendiğim Ubuntu DDE 2022 oldu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şimdi elementary ve Kubuntu ya bakacağım
(Zorin çok windows hissettirdi :D)
Elementary yi de beğendim sizce hangisi daha güzel? @Dengesiz Kokarca
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ubuntu DDE 2022 mi Elemantary mi? @1372653

Son düzenleme:
Çok basit ve kapalı tasarımları pek sevmiyorum açıkçası kali'de sadece iş yaptığım için sıkıntı değildi fakat üstteki önerilerde en çok beğendiğim Ubuntu DDE 2022 oldu.
Şimdi elementary ve Kubuntu ya bakacağım
(Zorin çok windows hissettirdi :D)
Zaten kullanıcı tarafı olarak yaygınlığı, en çok desteklenen ve geliştirilen OS, Ubuntu. Öbürleri belki Ubuntu kadar yaygın olmayabilir. Ona göre seçim yapmanız daha iyi olur.

Geri
Yukarı