Günlük kullanımda SSD'ye 50 GB veri yazılması normal mi?

qwertyklavye

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Tam 24 saat geçmiş üzerinden. Bu programla bakıyorum. 51 GB veri yazmışım. Bir indirme yapmadım. Finallere çalışıyorum. Tek yaptığım işlem YouTube'a bazı videoları yedekleme amaçlı yüklemek. Bu veri miktarı normal mi?
Not: 990 Pro'yu alalı 2 ay olmuş.

1704925414906.png

Dosya Ekleri

• 1704925351748.png
    1704925351748.png
    60,7 KB · Görüntüleme: 30
Klasör boyutlarını görebilmek için folder size isimli programı kullanıyorum ve arkada çalışıyor. C'ye girdiğimde görev yöneticisi de açıktı ve şunu farkettim. Bu program diski baya kullanıyor klasörlerde gezinirken. Sanırım bundan dolayı ama yine de sizlerden fikir bekliyorum.

Normal, siz bir şey yapmasanızda programlar veya Windows geçici dosyalar oluşturup siliyor. Günde 50GB yılda yaklaşık 20TB eder, SSD'nin yazma ömrüne ulaşması için 30 yıl falan gerekir yani. Ki o da teorik bir ömür gerçekte daha da fazla olabilir.

Klasör boyutlarını görebilmek için folder size isimli programı kullanıyorum ve arkada çalışıyor. C'ye girdiğimde görev yöneticisi de açıktı ve şunu farkettim. Bu program diski baya kullanıyor klasörlerde gezinirken. Sanırım bundan dolayı ama yine de sizlerden fikir bekliyorum.
Normal diyenler neue göre normal diyor ya... Bilmiyorsanız yazmayın.

50GB 990 Pro gibi bir kalite için elbette fazla değil ama sadece Youtube videosu izleyip ders çalişmayla, biraz da oyunla olmaz bu. Aynı işlevi yapıyorum 3 yıldır. Toplam 20TB yazdım. Siz 2 ayda 10TB yazmışsınız.

Mutlaka o programı kontrol edin. Hwinfo'yu indirirseniz bilgisayar açıldığı andan itibaren ne kadar okuma-yazma yaptığını gösterir.

Normal diyenler neue göre normal diyor ya... Bilmiyorsanız yazmayın.

50GB 990 Pro gibi bir kalite için elbette fazla değil ama sadece Youtube videosu izleyip ders çalişmayla, biraz da oyunla olmaz bu. Aynı işlevi yapıyorum 3 yıldır. Toplam 20TB yazdım. Siz 2 ayda 10TB yazmışsınız.

Mutlaka o programı kontrol edin. Hwinfo'yu indirirseniz bilgisayar açıldığı andan itibaren ne kadar okuma-yazma yaptığını gösterir.
1704968804709.png

Yeniden başlattım. 1 Dakika geçmeden ne yazdı bu kadar ya?..

Geri
Yukarı