Haberlerdeki şiddet görüntüleri sizi nasıl etkiliyor?

Haberlerde şiddet görüntüleri sizi nasıl etkiliyor?

• İzlememeye çalışıyorum.

• Kendimi tutamayıp izliyorum. Günüm çok kötü geçiyor.

• İzliyorum. Hayatıma normal devam ediyorum.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

The Virtuoso

Hectopat
Az önce X'te yine birinin vurulma görüntülerini gördüm haber sayfaları paylaşmış. Bu tarz görüntüler gerçekten çok açık bir şekilde yayınlanıyor. Resmen en açık haliyle cinayetleri izleyebiliyoruz herkese açık olan sosyal medya platformlarından. Ben bunları izlememeye çalışsam da dayanamayıp tıklıyorum ve sonrasında gerçekten psikolojimi kötü etkiliyor. Günüm kötü geçiyor ve motivasyonum düşüyor. Ayrıca medyadaki şiddetin öğretici bir yanı da olduğunu düşünüyorum o yüzden bu görüntülerin bu kadar serbest dolaşmaması gerektiğini düşünüyorum. Sizin düşünceniz nedir?

Az önce X'te yine birinin vurulma görüntülerini gördüm haber sayfaları paylaşmış. Bu tarz görüntüler gerçekten çok açık bir şekilde yayınlanıyor. Resmen en açık haliyle cinayetleri izleyebiliyoruz herkese açık olan sosyal medya platformlarından. Ben bunları izlememeye çalışsam da dayanamayıp tıklıyorum ve sonrasında gerçekten psikolojimi kötü etkiliyor. Günüm kötü geçiyor ve motivasyonum düşüyor. Ayrıca medyadaki şiddetin öğretici bir yanı da olduğunu düşünüyorum o yüzden bu görüntülerin bu kadar serbest dolaşmaması gerektiğini düşünüyorum. Sizin düşünceniz nedir?
Hocam siz neye etkileşim verirseniz o çıkar karşınıza. Ben futbol takip ediyorum X futbol dolu. Siz de ilgi alanlarınızı takip edin.

Hocam siz neye etkileşim verirseniz o çıkar karşınıza. Ben futbol takip ediyorum X futbol dolu. Siz de ilgi alanlarınızı takip edin.
Aslında X'i ekonomi ve kripto haberlerini takip etmek için kullanıyordum ama bir anda ana sayfam haberlerle doldu taştı. Artık ana sayfamı nasıl düzeltirim bilmiyorum.

My honest reaction
1692565553154.png

Aslında X'i ekonomi ve kripto haberlerini takip etmek için kullanıyordum ama bir anda ana sayfam haberlerle doldu taştı. Artık ana sayfamı nasıl düzeltirim bilmiyorum.

Kriptoyla ilgili her şeyi ekonomiyle ilgili her şeyi takip edin. Yorum da yazın. Düzelme olacaktır. Eğer olmazsa sıfırdan hesap kurun.

Eğer Esenyurt'ta ki olaysa o şey çok kötü be hocam. Kanım dondu izlerken. Sorunuza gelirsek ; izlememeye çalışıyorum ama elbette istemesem de maruz kaldığım anlar oluyor.

Twitter'ı sildim. bana faydadan çok zarar getirdiğini gördüm. haberleri okumazsam bir şey kaçırmayacağımı anladım. günlük hayatın stresi yeteri kadar iken bir de üstüne sosyal medya eklenince afallıyorsunuz. Silip kurtulun. instagrama geçtim ben. reelde karşıma haber-siyaset ile ilgili birşey çıkarsa onu da engelliyorum. şu kısa ömrümü beynimi sulandırmayarak geçirmeye karar verdim. keyfim önceki günlere göre çok daha yerinde. tavsiye ederim.

Twitter'ı sildim. Bana faydadan çok zarar getirdiğini gördüm. Haberleri okumazsam bir şey kaçırmayacağımı anladım. Günlük hayatın stresi yeteri kadar iken bir de üstüne sosyal medya eklenince afallıyorsunuz. Silip kurtulun. Instagram'a geçtim ben. Reelde karşıma haber-siyaset ile ilgili bir şey çıkarsa onu da engelliyorum. Şu kısa ömrümü beynimi sulandırmayarak geçirmeye karar verdim. Keyfim önceki günlere göre çok daha yerinde. Tavsiye ederim.

Çok haklısınız. Zaten Türkiye'de normal bir gün yok. Evet yok. Bir de bunun üstüne Twitter'daki şeyler eklenince çekilmez oluyor. "yok o ona bunu dedi. Yok o ona bunu yapmış" ne gerek var kardeşim. Zaten artık para kazanmayı aktifleştirdiler Twitter'da herkes paso tweet atıyor. Her şeye herkesin bir yanıtı var.

Karşıma çıktığı zaman ilginç bir olay ise izleyip hayatıma normal şekilde devam ediyorum ama mümkün oldukça izlememeye çalışıyorum.

Geri
Yukarı