Sizce kadına şiddet nasıl önlenir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki ya sizce?

1- Eğitim seviyesi artacak.

Kesinlikle hak veriyorum.

2- Genç kızlara evde annesi eğitim verecek ev işleriyle ilgili.

Konuyla alakasini anlamadim. Hele hele ev isleri ne alaka?

3- Gelir seviyesi artacak.

Evet maalesef haklisiniz.

4- İdam şart ve kadına şiddet cezaları arttırılmalı ve bu konudaki anayasadaki eksiklikler giderilmeli.

Idama karsiyim. Hadim osmanli zamaninda kaldi. Ama hapis ve para cezalari artmali bence.

Sevgiler :)

Yasalarda adam öldürmekte büyük suç ve cezaları büyük. Ama yinede günde defalarca cinayet işleniyor. Benim bildiğim ve araştırdığım kadarıyla kadına şiddet uygulayanların çoğu en az lise mezunu. Kadına eğitim vereceksin ezilmemesi için asıl. Toplum olarak karşı çıkacaksın.

Son düzenleme:
İnsanlık duygusu, vicdan, düşünme yetisi. Eğitimden önce insanları, hayvanlardan ayıran özelliklere sahip olmak gerekir. Nice okumuş insanlar var, nice lise terk insanlar var. Eğitim seviyesi yüksek olan ile, düşük olan arasında tabii ki fark var ama bu birinci sebep değil. Zira saydığım özelliklere sahip olmayan birinin ne okuduğu, ne konumda olduğu bir şey ifade etmiyor.

Öyle güzel yasalara sahibiz ki(!) kadın eşine duyduğu korkudan sesini çıkarıp, hakkını bile arayamıyor. Acaba günde kaç kadın karakoldan oyalanarak kovuluyordur...

Aslında sözde yasalarımız güzel, hoş. Ama icraata gelince bütün güzelliklerini kaybediyorlar.

Öyle güzel yasalara sahibiz ki(!) kadın eşine duyduğu korkudan sesini çıkarıp, hakkını bile arayamıyor. Acaba günde kaç kadın karakoldan oyalanarak kovuluyordur...

Bu aralar tam benim kalemimden yaziyorsun. Hayirlisi. :)

Konuyla alakasini anlamadim. Hele hele ev isleri ne alaka?

Sevgiler :)
Şöyle anlatıyım: Yetişen çoğu kız sadece makarna vb. basit yemek yapmayı biliyor. Adam eve gelip sarma istediğinde kız yapmayı bilmiyorum, anan yapsın, hazır söylesek olmaz mı gibi sorular soruyor. Devamı pat küt çat çut.

Kadınlara biber gazı bedava olabilir. [emoji20]
Feministler için büyük silah olur. Bence olmamalı. :D

Şöyle anlatıyım: Yetişen çoğu kız sadece makarna vb. basit yemek yapmayı biliyor. Adam eve gelip sarma istediğinde kız yapmayı bilmiyorum, anan yapsın, hazır söylesek olmaz mı gibi sorular soruyor. Devamı pat küt çat çut.

Yani? Tam aciklayabilirseniz kendinizi, ona göre yorum yapacagim.
Hala anlamadim zira.

Kadin sarma vs. yapip dayak yerse adam haksiz.
Kadin bastan savma yemek yapip dayak yerse adam hakli mi? diyecegiz nedir. Inanin anlamadim. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı