Hackerlar bilgisayar kamerasını ele geçirebilir mi?

Hackerlar bilgisayar kamerasını ele geçirebilir mi?

Ne gibi önlemler alabiliriz?
Man in the middle saldırısını bilenler bilir. Saldırgan ile aynı ağdaysanız her şeyinizi ele geçirebilir. Windows kullanıyorsanız cmd'den arp -a yazın eğer modeminizin ip'si ile aynı bir cihaz varsa saldırgan ağınızda demektir. Kendinizi bu yöntemle güvenceye alabilirsiniz.

Man in the middle saldırısını bilenler bilir. Saldırgan ile aynı ağdaysanız her şeyinizi ele geçirebilir. Windows kullanıyorsanız cmd'den arp -a yazın eğer modeminizin ip'si ile aynı bir cihaz varsa saldırgan ağınızda demektir. Kendinizi bu yöntemle güvenceye alabilirsiniz.
Bu saldırının yapılabilmesi için illa ağınızda olması gerekmiyor. Tek bir trojan bile iş görür. Bundan sakınmak içinde http ile başlayan sitelere girmeyin. Mutlaka https olsun. 192.168.x.x gibi sitelere girmeyin. Tanıdıklarınızdan gelmiş dahi bile olsa linki açmadan önce güvenilir bir siteden olduğuna emin olun.

Evet geçirebilir, ama geçirse haberin olur çünkü internetin kasar, veri gideceği için kısa süre içerisinde farkedersin. Psikolojik korku sadece.

Velev ki ele geçirip uygunsuz bir anında görüntünü aldı ne olabilir ki?

Ailen ve tanıdıklarına göndermekle tehdit edebilirler. Kimsenin o anın görüntüsünü ailesinin görmesini isteyeceğini düşünmem. Şahsen ben şantaj yapmak istesem ilk yapacağım şey bu.

O yüzden input cihazları kullanırken dikkatli olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky Free kullanıyorum [emoji28].
Bilgisayarını hiç yoktan ele geçircek kadar iyi olan sana bulaşmaz ama her gelen linke tıklar her önüne gelen siteye girersen tabii ki ele geçirebilirler. Sende her gördüğün linke tıklamayacaksın. Ben o hatayı bir kere yaptım jump scare çıktı bidaha da tıklamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek bir şeyi merak ediyorum. Ortadaki adam saldırsını Udemy’den mi öğrendiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı