Hackerlar T.C.yi bulabilir mi?

Bilgisayar'ına kendisinin attığı bir dosyayı falan indirmezseniz hiç bir şey olmaz.

Troll konu değil o hackerim diyor o konuyla ilgisi yok sadece nasıl tanıştığımı söyledim o hackerim diyen çocuk tanıştırdı.
2015 yılında yapılan seçimlerde oy kullanabilen 50 milyon vatandaşın kimlik ve adres bilgileri sızdırılmıştı. Hala raidforums da bulabilirsiniz.

Anne ve babanın bazı kimlik bilgilerini SQL sorgusu ile aratıp onların T.C kimlik numarasını bulabilirler. Oradan da T.C kimlik numarası üreten basit bir algoritma kodu ile çocuklarına ait olma ihtimali olan T.C kimlik numaralarını üretebilirler.

Kısaca anne ve babanın birkaç kimlik bilgilerini biliyorlarsa bulabilirler. İsim, soy isim, doğum yeri ve doğum tarihi gibi birkaç bilgi ile SQL sorgusu kullanarak bulabilirler. Bu bilgiler yoksa onlarda sanmıyorum bulabileceklerini.

Ben de indirip denemiştim oradan biliyorum.

Link atar mısınız belki annemlerin vardır merak ettim.

Link atar mısınız belki annemlerin vardır merak ettim.
Atamam. Paylaşmak yasal değil. 50 milyon vatandaşın kimlik ve adres bilgileri var. Ayrıca anne baban eğer 2015 yılında 18 yaşından büyük ise zaten vardır ve kullanabilmen için biraz yazılım bilgisine ihtiyacın var.

Geri
Yukarı